Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • Wyprawy Literackie

„Wyprawy Literackie” – o „Złoty kałamarz” i o „Złotą maskę”

Finał Powiatowego Konkursu Literackiego dla Osób Niepełnosprawnych „Wyprawy Literackie” – o „Złoty kałamarz” i o „Złotą maskę” odbył się 22 listopada 2017 roku. Licznie przybyli uczestnicy, opiekunowie oraz osoby wspierające młodych twórców. Gościliśmy też przedstawicieli władz miasta i powiatu w osobach wiceburmistrza Wąbrzeźna Wojciecha Berezy i wicestarosty Bożeny Szprynieckiej oraz Joannę Paczkowską z PCPR.

Występy zespołów i solistów w części recytatorsko-teatralnej o „Złotą maskę” oceniało jury w składzie Małgorzata Karczewska, Aleksandra Basikowska i Justyna Zarębska. Ta część konkursu nosiła nazwę: ”Na wiślanym szlaku”. Popisy uczestników opierały się na legendach, baśniach i poezji „wiślanej”. Organizatorzy chcieli w ten sposób uhonorować Rok Wisły przypadający w 2017.
Prace literackie o „Złoty kałamarz” konkursowicze pisali na dwa tematy: „Recenzja ulubionej książki/ filmu” lub „Biblioteka i ja” (w nawiązaniu do trwającego Roku Czytelnictwa i Biblioteki w Wąbrzeźnie). Jury w składzie Aleksandra Basikowska, Sabina Olszewska i Aleksandra Kurek oceniły 27 nadesłanych prac.
Nagrody w obu konkursach ufundowali: Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Leszek Kawski, Starosta Powiatu Wąbrzeskiego Krzysztof Maćkiewicz, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ze środków PFRON oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie.

ZŁOTA MASKA
W teatralnych zmaganiach konkursowych tryumfował, podobnie  jak w dwóch poprzednich edycjach,  zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dębowej Łące.  Piękne dekoracje i rekwizyty, rozbudowana fabuła i oprawa muzyczna to już znaki rozpoznawcze trupy z Dębowej Łąki, przygotowywanej niezmiennie przez panie Annę Jagiełło i Barbarę Belcarską.

ZŁOTY KAŁAMARZ
Zdobywczynią Złotego Kałamarza została 12-letnia Oliwia Kamycka ze SP w Książkach, która napisała piękną pracę o ukochanej książce pt. „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lingren.

Laureatami pozostałych nagród w konkursie o „Złoty kałamarz” zostali:

NAGRODY BURMISTRZA

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA

Antonina Aleksander Zielińska (SP 3 Wąbrzeźno) za recenzję książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

KATEGORIA SZKOŁY ŚREDNIE (MŁODZIEŻ)

Adrian Tokarski (SOSZW w Dębowej Łące) za recenzję filmu „Ozzi”

KATEGORIA DOROŚLI

Sylwia Wójcik (WTZ Wąbrzeźno) za pracę „Biblioteka i ja”

Krzysztof Kłosiński (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Czterej pancerni i pies”

 

NAGRODY STAROSTY

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA

Aleksandra Białkowska (SP 3 Wąbrzeźno) za recenzję filmu „W głowie się nie mieści”

KATEGORIA SZKOŁY ŚREDNIE (MŁODZIEŻ)

Bartosz Borowski (ZSZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Cudowne dziecko”

KATEGORIA DOROŚLI

Bożena Wawrzon (ŚDS we Wroniu) za recenzję książki „Dasz radę”

Joanna Przybysz (Ryńsk) za recenzję książki „Opowieść wigilijna”

 

NAGRODY BIBLIOTEKI

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA

Krzysztof Kwieciński (SP Wielkie Radowiska) za recenzję książki „Mój kot. Niezbędny poradnik”

Oliwia Kwiatkowska (SP Nowa Wieś Królewska) za pracę „Biblioteka i ja”

Agata Dembowska (SP Wielkie Radowiska) za recenzję filmu „Friends. Przyjaciółki na zawsze”

KATEGORIA SZKOŁY ŚREDNIE (MŁODZIEŻ)

Daria Szczepańska (ZSO Wąbrzeźno) za pracę „Biblioteka i ja”

KATEGORIA DOROŚLI

Barbara Jasieniecka (Wąbrzeźno) za pracę „Biblioteka i ja”

 

WYRÓŻNIENIA

Szymon Baran (ZSZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Strasznie straszny film”

Maciej Bartkowski (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „ET”

Agnieszka Bugała (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Ranczo”

Stefania Dynas (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję serialu „M jak miłość”

Milena Janasik (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję serialu „Klan”

Jarosław Korcz (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Wykonać wyrok”

Wanda Kotłowska (DPS Wąbrzeźno) za recenzję Biblii

Ewa Kulczewska (DPS Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Qvo vadis”

Paulina Mędryk (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Jeszcze raz”

Anna Mrowiec (WTZ Wąbrzeźno) za recenzję filmu „Świadkowie cudu”

Wojtek Przystalski (SOSzW w Dębowej Łące) za recenzję książki „Martynka ma brata”

Gabriela Szczepaniak (Gimnazjum w Książkach) za recenzję książki „Tini. Nowe życie Violetty”

Patrycja Tomczak (ZS-P w Płużnicy) za recenzję książki „Szatan z siódmej klasy”

 

Nagrody w konkursie recytatorsko- teatralnym o „Złotą maskę” zdobyli:

ZŁOTA MASKA, jako NAGRODA GŁÓWNA

dla zespołu SOSZW w Dębowej Łące w składzie:

  • Magdalena Łuczak
  • Dominika Zabiegła
  • Adrian Tokarski
  • Kamil Tomaszewski
  • Wojciech Przystalski
  • Patrycja Pawlicka

za prezentację scenki teatralnej pt. „Przejdziemy się brzegiem nad wodą i czuć się będziemy związani z przyrodą”

 

NAGRODY BURMISTRZA

Paweł Dulny (SP Ryńsk) za wiersz L. J. Kerna „Wisła”

Zespół z SP2 w Wąbrzeźnie, w składzie:

  • Igor Domeradzki
  • Julia Łuczyńska
  • Maciej Jakóbek

za program słowno-muzyczny pt. „Z Wisłą przez Polskę”

Anna Kałczyńska (WTZ Wąbrzeźno) za wiersz J. Fickowskiego „Wisła wpadła do Bałtyku”

 

NAGRODY STAROSTY

Nikodem Dreptała (SP Ryńsk)za wiersz M. Dąbrowskiego „Kacza Wisła”

Zespół z Warsztatów terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie, w składzie:

  • Julita Rydzyńska
  • Przemysław Marciniszyn
  • Bartosz Pastuszak
  • Łukasz Balicki
  • Anna Melkowska

za prezentację scenki teatralnej pt. „Wars i Sawa”

 

NAGRODY BIBLIOTEKI

Marcel Krzyżykowski (SP Książki) za wiersz M. Dąbrowskiego „Kacza Wisła”

Daria Szczepańska (ZSO Wąbrzeźno) za wiersz J. Korczakowskiej „Pieśń Flisaka”

 

NAGRODA SPECJALNA

Wanda Król (ŚDS we Wroniu) za wiersz M. Konopnickiej „Jak szła Wisła do morza”

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Joanna Przybysz, za wiersz M. Konopnickiej „Jak szła Wisła do morza”

 

WYRÓŻNIENIA

Marcin Szcząchor (SP Ryńsk) za wiersz M. Konopnickiej „Jak szła Wisła do morza”

Grzegorz Zieliński (WTZ Wąbrzeźno) za legendę o Toruniu (autor nieznany)

Kazimierz Kucharski (WTZ Wąbrzeźno) za wiersz Z. Dmitroco „Wisła”

Danuta Ciećwierz (DPS Wąbrzeźno) za wiersz L.J. Kerna „Wisła”

Agnieszka Kochańska (WTZ Wąbrzeźno) za wiersz Cz. Janczarskiego „Piękna jest nasza ziemia”

Tomasz Damski (DPS Wąbrzeźno) za piosenkę „Płynie, płynie Wisła”

Julia Derkowska (SP Książki) za wiersz M. Konopnickiej „Jak szła Wisła do morza”

Mirosława Dokowska (DPS Wąbrzeźno) za wiersz K.I. Gałczyńskiego „Niedziela nad Wisłą”

Marzena Grzemska (DPS Wąbrzeźno) za wiersz Cz. Janczarskiego „Wisła”

Anna Jaworska (WTZ Wąbrzeźno) za wiersz W. Zechentera „Nad Wisłą w nocy”

Krzysztof Porębski (WTZ Wąbrzeźno) za wiersz H. Klimka "Nad Wisłą"

  • autor: Agnieszka Błaszak
  • Wyprawy LiterackieAntoninaAleksander.jpg
  • Wyprawy LiterackieBarbaraJasieniecka.jpg
  • Wyprawy LiterackieDariaSzczepanska.jpg
  • Wyprawy LiterackieDebowaLaka7.jpg
  • Wyprawy LiterackieIMG_5984.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_5987.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_5993.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6066.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6070.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6081.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6109.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6114.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6120.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6123.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6124.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6133.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6135.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6141.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6146.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6164.JPG
  • Wyprawy LiterackieIMG_6179.JPG
  • Wyprawy Literackiejury.jpg
  • Wyprawy LiterackieMarcelKrzyzykowski.jpg
  • Wyprawy LiterackieNikodemDreptala.jpg
  • Wyprawy LiterackieOliwiaKamycka.jpg
  • Wyprawy LiterackieSP2.jpg
  • Wyprawy Literackiezlotamaska2-17_2.jpg

« wstecz