Aktualności 2022

  • PODPISANIE UMOWY

Podpisaliśmy umowę z Wojewodą na dofinansowanie przebudowy drogi Książki – Kruszyny

Wczoraj, 22 czerwca Wicestarosta Karol Sarnecki wraz ze Skarbnikiem Powiatu uczestniczyli w uroczystym podpisaniu umów na dofinansowanie przebudowy dróg w regionie.

Powiat Wąbrzeski pozyskał dofinansowanie w wysokości 380 852 zł na przebudowę  800 m odcinka drogi powiatowej Książki Kruszyny. 

Przypominamy, że w dniu  24 maja podpisaliśmy umowę na przebudowę tej drogi z wykonawcą wyłonionym w ramach przetargu tj. Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „DROBUD” Sp. z o.o. 

Łączny koszt inwestycji wyniesie 1 096 197,05 zł.  Inwestycja poza uzyskanym dofinansowaniem zostanie sfinansowana z budżetów Powiatu Wąbrzeskiego oraz Gminy Książki.

Podczas wczorajszego wydarzenia Wicestarosta udzielił wypowiedzi do Polskiego Radia PIK. Całej wypowiedzi można posłuchać po kliknięciu TUTAJ. Oto fragment wywiadu:

„Pomocny program – w 50 % otrzymaliśmy dofinansowanie, niestety po przetargu okazało się, że koszt remontu tego odcinka drogi – niespełna kilometr – będzie droższy. Ceny znacznie wzrosły od momentu składania wniosku. Przy współpracy z gminą podzielimy pozostałą część do sfinansowania po połowie” 

O przebiegu prac będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony oraz profilu facebook.

  • autor: SG - Wydział Organizacyjny | FOT. KUJAWSKO-POMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI
  • PODPISANIE UMOWY KSIĄŻKI-KRUSZYNY
  • PODPISANIE UMOWY KSIĄŻKI-KRUSZYNY

Wstecz