Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

Wypromuj swój produkt - uzyskaj certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna podejmuje działania zmierzające z jednej strony do stymulacji rozwoju profesjonalnego produktu turystycznego, z drugiej zaś do jego promocji w kraju i za granicą. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu na najlepszy polski produkt turystyczny.

Organizacja wystartowała z 17. edycją konkursu na najlepszy produkt turystyczny. Wyróżnienie danej atrakcji turystycznej Certyfikatem POT oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Zgłoszenia do etapu regionalnego konkursu, koordynowanego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną można zgłaszać do 18 sierpnia.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które wyróżniają się atrakcyjnością, są nowatorskie, przyjazne turystom i urozmaicają spędzanie wolnego czasu.

 

Certyfikatami POT (każdego roku w liczbie 10) są wyróżniane produkty istniejące na rynku dłużej niż dwa lata. Certyfikat Internautów przyznany zostanie w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu www.polska.travel.

Konkurs na "Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT" odbywa się od ponad 17 lat i stał się już tradycją. Co roku laureatami zostają nowe i często jeszcze nie poznane przez turystów produkty turystyczne. Poziom konkursu rośnie z każdą edycją.

W roku 2018 do konkursu został wprowadzony nowy rodzaj wyróżnienia – certyfikat specjalny. Może on zostać przyznany przez Kapitułę produktowi, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata. Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.

Obecnie Certyfikaty POT przyznawane są w czterech rodzajach:

  • Certyfikat POT
  • Złoty Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów
  • Certyfikat Specjalny

Dotychczas zdobywcami Złotego Certyfikatu były: Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, Kanał Augustowski-Szlak Papieski, Łódzka Manufaktura, Festiwal Przystanek Woodstock, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Architektury Drewnianej i Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, Kopalnia Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku oraz Święto Szlaku Zabytków Techniki Industriada. W 2018 roku laur Złotego Certyfikatu trafił do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Prezentacja wszystkich laureatów oraz aplikacja do zgłoszenia w konkursie znajduje się na stronie: https://www.polska.travel/pl/zobacz-koniecznie/certyfikaty-pot

  • autor: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

« wstecz