Wszystkie aktualności

  • Otwarta książka na tle nieba

XXIII edycja konkursu z cyklu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”

Biblioteka im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, jak co roku, przygotowała dwa rodzaje konkursów do wyboru: Konkurs literacki i Konkurs artystyczny, który w tym roku przyjmie formę konkursu filmowego.

Konkurs literacki "Wąbrzeski kryminał"

Zadaniem uczestnika jest napisanie krótkiego opowiadania kryminalnego (do 6 stron formatu A4), którego krymialna fabuła (porwanie, morderstwo, kradzież, tajemnicze zbrodnie, ukryte skarby, zdrady) osadzona będzie w Wąbrzeźnie bądź w jednej z miejscowości Powiatu Wąbrzeskiego.

Prace literackie można dostarczać osobiście do Biblioteki bądź mailowo na adres: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com.

Konkurs filmowy "Rolka/reels wąbrzeski bestseller"

Zadaniem uczestnika konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu video o maksymalnej długości 60 sekund, w rozmiarze 1080 x 1920 PX w formacie MP4 na temat wybranej książki lokalnego autora. Celem filmu jest takie zaprezentowanie wybranej książki, by zaciekawić potencjalnego czytelnika. Ważne, by w rolce/reels pojawiły się miejsca/elementy rozpoznawane w Wąbrzeźnie lub w innej miejscowości Powiatu Wąbrzeskiego.

Prace filmowe należy dostarczać mailowo na adres: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com.

Prace konkursowe można składać do 3 czerwca.

Wręczenie laureatom Nagród Burmistrza, Starosty i Biblioteki odbędzie się 14 czerwca 2024 r. podczas Dni Wąbrzeźna. Uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie o szczegółach.

W obu konkursach mogą wziąć udział:

  • młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych,
  • młodzież ze szkół średnich
  • oraz osoby dorosłe z powiatu wąbrzeskiego.

Wszystkie informacje zainteresowani uczniowie otrzymają w swoich szkołach oraz gminnych bibliotekach.

Pozostałych Uczestników zapraszamy do kontaktu z wąbrzeską biblioteką (Wypożyczalnia dla dorosłych) oraz pod numerem telefonu 56 688 18 21 wew. 13, a także mailowo: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia, oświadczenie uczestnika konkursu oraz wykaz książek lokalnych autorów dostępne na stronie internetowej Bibilioteki [KLIKNIJ TUTAJ] oraz do pobrania poniżej. 

  • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie

Plakat konkursowy:

  • Plakat konkursowy zawierający informację o konkursie literackim i filmowym