Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

30. Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego rozegrano od 29 stycznia do 2 lutego 2020 r.  Na ten już 30 zlot przyjechali brydżyści z różnych zakątków Polski, z Niemiec i Norwegii.

O główne trofeum turnieju – Puchar Starosty Wąbrzeskiego -  rywalizowało 52 zawodników.

W I turnieju zlotu, który odbył się w środę – 29 stycznia,  rozegrano 30 rozdań na zapis maksowy. Z rywalizacji zwycięsko wyszła para miau01 - farfocle z wynikiem 60,91%, przed parą majus11 - molek1 (58,13%) oraz parą ta_nia - mythbuster  (56,89%).

Po zakończeniu turnieju brydżyści spotkali się na uroczystej kolacji. Ta wieczorna jubileuszowa gala rozpoczęła się od krótkich przemówień i podziękowań, tak ze strony organizatorek Anny Borowskiej i Gai Osińskiej, jak i uczestników zlotu. Szczególny był moment przyjęcia kolejnych zawodników do grona Przyjaciół Wronia. Wyróżnienie to, wyrażone specjalną statuetką, organizatorki wręczyły siedemnastu brydżystom. Specjalne podziękowania złożono Maciejowi Baranowskiemu (zmyslony) z Wrocławia - za pomoc w prowadzeniu strony  internetowej, oraz sędziemu zlotów - Tomkowi Bajowi (kodi23).

Były też niespodzianki od uczestników zlotu  dla organizatorek spotkań w realu oraz dla prowadzących turnieje Przyjaciół Wronia na portalu internetowym BBO. W imieniu brydżystów, tych obecnych na zimowym zlocie, jak i tych, którzy nie mogli przyjechać, niespodzianki wraz z podziękowaniami przekazała Katarzyna Chmielewska z Warszawy (kasia_chm).

W czwartek, 30 stycznia rozegrano drugi turniej par, który wygrali ania50 - kawaka1960, uzyskując wynik 65,18%. Za nimi z wynikiem gorszym o 8,01 % na drugim miejscu uplasowała się para boczek_1 - dudus (57,17), a na trzecim z wynikiem 56,00% majus11 – molek1.

Wieczorem, po zakończonym turnieju, odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Maćka Baranowskiego (zmyslony). W repertuarze były m.in. teksty Jonasza Kofty, Jaromira Nohavicy oraz samego wykonawcy. Za ten piękny nastrojowy wieczór brydżyści podziękowali swojemu przyjacielowi gromkimi brawami.

W piątek rozegrano kolejny turniej par.  Tym razem najlepszymi zawodnikami okazali się eteokles i hawier83 (58,50%). Tuż za nimi z wynikiem gorszym zaledwie o 0,50 % uplasowała się para boczek_1 - dudus, natomiast trzecie miejsce wywalczyli ania50 - kawaka1960 z wynikiem 56,33%.

Po zakończonym turnieju organizatorki zaprosiły uczestników do udziału w konkursie  na najlepszego gawędziarza wrońskich zlotów.  Do rywalizacji przystąpiło wielu brydżystów.  Dzielili się swoimi wspomnieniami z minionych zlotów, przywołując często śmieszne zdarzenia.  Była również cała garść dowcipów. Powołane jury po burzliwej dyskusji za najlepszego gawędziarza uznało hawiera83 – Jerzego Janio, który uhonorowany został pamiątkową statuetką Gawędziarz Wronia. Konkurs zakończył się wspomnieniami i oglądaniem zdjęć, do oglądania których zaprosił  bulaj M, fotograf zlotów od wielu lat. Wzruszeń i śmiechu było co niemiara. Płonące świece i talenty gawędziarzy spowodowały, że wieczór ten zapisał się do tych wyjątkowych akcentów wrońskich.  
 
W sobotę - 1 lutego odbył się IV turniej par. Po rozegraniu 30 rozdań wyłoniono zwycięzców. 1. miejsce wywalczyła para forsing - wipek7a z wynikiem 66,27%, przed parą aniabo - bulaj M  (60,40%) i parą dudus - boczek_1 z wynikiem 57,48%.

Niedziela, czas podsumowań, rozstań, ale i ostatni turniej zaliczany również do klasyfikacji ztw. Długiej fali. Po 30 rozdaniach zwyciężyła para eteokles - hawier83 z wynikiem 62,32%, drugie miejsce przypadło parze ania50 – kawaka1960 z wynikiem 57,83%, a trzecie parze fiona_wj - kk5454 z wynikiem 56,50%.

Do klasyfikacji długofalowej każdemu zawodnikowi zaliczano wyniki 4 najlepszych turniejów. Klasyfikację generalną i Puchary Starosty Wąbrzeskiego wygrała para Robert Ostapczuk (dudus) z Norwegii i Tadeusz Więckiewicz (boczek_1) z Biskupca/Norwegii, uzyskując 228,32%. Miejsce drugie z wynikiem 227,47% wywalczyła para Anna Sojka (ania50) z Bad Kreuznach (Niemcy) i Leszek Kawski (kawaka1960) z Wąbrzeźna. 3 miejsce przypadło parze Agnieszka Bedyk (eteokles) z Pabianic i Jerzy Janio (hawier83) z Pabianic, która uzyskała wynik 226,20%.  

W uroczystym zakończeniu 30. zlotu "Przyjaciół Wronia" udział wzięli wicestarosta wąbrzeski Karol Sarnecki oraz kierownik internatu Barbara Moch.  Na ich ręce organizatorki w imieniu wszystkich wrońskich zlotowiczów przekazały okolicznościowe statuetki z podziękowaniami za dotychczasową współpracę dla Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie oraz Zespołu Szkół we Wroniu. Podziękowania  gromkimi brawami przypieczętowali wszyscy brydżyści.

Puchary Starosty Wąbrzeskiego oraz przygotowane nagrody wręczyli zwycięzcom zaproszeni goście.

Wicestarosta Karol Sarnecki w imieniu władz powiatu zapewnił uczestników zlotu, że pomimo zmian w organizacji szkolnictwa w powiecie, obiekt we Wroniu będzie nadal dostępny na organizację Ogólnopolskich Turniejów Brydża Sportowego  i zaprosił wszystkich do udziału w następnym zlocie, który planowany jest w sierpniu.

Pani Barbara Moch  w krótkich słowach podsumowała 30. zlot, podziękowała organizatorkom oraz pracownikom szkoły, zapraszając jednocześnie na następny. Zlot oficjalnie zakończył wicestarosta wąbrzeski Karol Sarnecki.

Oficjalne wyniki 30. Ogólnopolskiego Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego –
http://tombaj.brydzowe.pl/wyniki/Wrdf/wrdf.html
 
Marek Niemir

 

  • autor: Marek Niemir
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego
  • Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego

« wstecz