Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

2017-10-18 - Wystawa rękodzieła Marianny Ciupak

Wąbrzeski Dom Kultury

18 października br., o godz. 17.00 w Wąbrzeskim Domu Kultury zaprezentowane zostaną prace Marianny Ciupak. Wernisaż będzie okazją nie tylko do obejrzenia przedmiotów pięknych i wyjątkowych ale również do porozmawiania z autorką ekspozycji o jej pasji i miłości do sztuki.

M. Ciupak przez długie lata zajmowała stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Życie zawodowe poświęciła pracy w kulturze. Rękodzieło artystyczne jest nie tylko jej zawodem, ale przede wszystkim pasją, którą pielęgnuje od lat. W 1992 r. utworzyła przy GOK – u Klub Rękodzieła Artystycznego „Węzełek”, który prowadziła szlifując przy tym swój warsztat pracy. Jak sama mówi – Obecnie jestem na emeryturze i mogę więcej czasu poświecić na moje hobby. Wykonuję różne rodzaje haftu: krzyżykowy, angielski, richelieu, madera, na tiulu, wstążeczkowy,  przestrzenny, snutka, przewlekany, ludowy, cieniowany. Zajmuję się także koronkarstwem – frywolitką i koronką szydełkową oraz decoupage, malowaniem na szkle, robieniem kwiatów z krepy włoskiej, sznurka twistart, z bibuły, a także z rajstop. Uprawiam również tkactwo artystyczne: gobelin, sumak, kilim, dywan strzyżony.

            Do skorzystania z oferty WDK zapraszamy każdego, kto chciałby zobaczyć dorobek twórczy autorki. Prace Pani Marianny można oglądać na blogu: www.mojepasjeartystyczne.blogspot.com