Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

2018-01-14 - WOŚP Wąbrzeźno

WĄBRZESKI DOM KULTURY
WOŚP Wąbrzeźno

    Już 14 stycznia 2018 r. rusza XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem będziemy zbierać na leczenie noworodków.

Wąbrzeski Sztab WOŚP tradycyjnie od lat mieści się w Wąbrzeskim Domu Kultury. W „Orkiestrowe granie” włączają się przedstawiciele placówek oświatowych, kulturalnych, zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń czyli ludzi dobrej woli, którzy poprzez wspólną zabawę, występy, udział w licytacjach pomogą najbardziej potrzebującym. Do Sztabu wpłynęło już wiele atrakcyjnych gadżetów, które pojawią się na licytacji, wśród nich znalazły się m.in.: vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, obrazy lokalnych artystów, rękodzieło oraz przedmioty nadesłane ze Sztabu WOŚP tj. koszulki, body, kalendarze i wiele innych drobnych souvenirów. Poza licytacją funkcjonować będzie „orkiestrowy sklepik” gdzie nabyć będzie można wiele atrakcyjnych drobiazgów zasilając w ten sposób konto „Orkiestry”. Zachęcamy także do skorzystania z oferty „Kawiarenki” prowadzonej przez studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkinie Klubu Seniora ECHO oraz lokalnych kół gospodyń. Panie serwować będą pyszne domowe ciasta, kawę i herbatę. Natomiast maluchy będą miały okazję do zabawy w przygotowanej specjalnie dla nich  „krainie zabaw”. Nie zabraknie również strojów rycerskich, w których będziemy mogli zrobić zdjęcia naszym milusińskim. Tradycyjnie już do akcji dołączyli wąbrzescy brydżyści. Wolontariusze zbierać będą również datki na ulicach miasta od godz. 9.00. W tym roku szeregi WOŚP zasiliło 30 kwestujących. A więc czeka na Państwa cały wachlarz atrakcji, dzięki którym miło i pożytecznie spędzicie niedzielne popołudnie a tym samym wesprzecie akcję, która może pomóc każdemu z nas. Natomiast wszystkich tych, którym nie straszna zimowa pogoda zapraszamy
od godz. 9.00 na plażę przy jeziorze Zamkowym. Tam Wąbrzeska Masa Krytyczna wraz z Wąbrzeską Grupą Morsów i Stowarzyszeniem Inicjatywa przygotowała wiele atrakcji. Oj będzie się działo… W ubiegłym roku Sztab w Wąbrzeźnie dzięki Państwa hojności zebrał ponad  30 tys. zł.  Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie nas tak samo dużo a może i więcej Pokażmy nasze serca w ten wyjątkowy dzień w roku! Wspólnymi siłami możemy dokonać wiele…co udowodniliśmy w poprzednich latach! Do zobaczenia 14 stycznia!

Wąbrzeźno

PROGRAM WOŚP 2018 tel. 56 688 17 27

– godz. 9.00  KWESTA WOLONTARIUSZY NA ULICACH WĄBRZEŹNA

MIEJSCE: PLAŻA NAD JEZIOREM ZAMKOWYM (alternatywnie Pl. Jana Pawła II)

– godz. 9.00  WĄBRZESKA MASA KRYTYCZNA DLA WOŚP
                     ODNOWA FITNESS JOANNA DUMA
                     POKAZ WĄBRZESKIEJ GRUPY MORSÓW

MIEJSCE: WĄBRZESKI DOM KULTURY

– godz. 15.00 ROZPOCZĘCIE WOŚP

– godz. 15.05 PREZENTACJA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO BAJKA W WĄBRZEŹNIE

godz. 15.40 LICYTACJA

– godz.15.45 PREZENTACJA KOŁA TANECZNO – BALETOWEGO WDK

– godz. 15.50 LICYTACJA

– godz. 16.00 PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W WĄBRZEŹNIE

godz. 16.20 PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W WĄBRZEŹNIE

godz. 16.40 ZUMBA Z KATARZYNĄ SUMIŃSKĄ

– godz. 16.50  LICYTACJA

godz. 17.00 POKAZ SZKOŁY TAŃCA „FLEX”

godz. 17.10 POKAZ KARATE

– godz. 17.20 LICYTACJA

godz. 17.30 POKAZ KLUBU AKTYWNYCH KOBIET

– godz. 17.35 ZESPÓŁ WOKALNY Z GIMNAZJUM W WĄBRZEŹNIE

– godz. 17.50 PREZENTACJA ARTYSTYCZNA ZSZ W WĄBRZEŹNIE

godz. 18.00 POKAZ KLUBU AKTYWNYCH KOBIET

godz. 18.10 LICYTACJA

godz. 18.30 PREZENTACJA ORKIESTRY DĘTEJ WDK

– godz. 18.40 LICYTACJA

godz. 19.00  KONCERT ZESPOŁU „RITER”

– godz. 19.30 WYSTĘP AGATY KOŁPACKIEJ

– godz. 19.40 KONCERT ZESPOŁU „STARTING OVER”

Ponadto: kawiarenka, kącik zabaw, zdjęcia z rycerzem, sklepik i wiele innych atrakcji…