Aktualności 2022

  • ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS ŻNIW

Wypadki podczas żniw - zachowaj ostrożność! Radzi Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Mimo, że sezon żniw dopiero się zaczyna, na terenie naszego powiatu doszło już do dwóch poważnych wypadków, niestety jeden z nich ze skutkiem śmiertelnym.

W minioną środę (20.07.22 r.) po godz. 20:00 na terenie jednej z posesji w gminie Książki, 25-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, nie zachował należytej ostrożności wjeżdżając do garażu, w wyniku czego przygniótł 18-latka znajdującego się między przyczepą, a ścianą. Niestety mimo natychmiast udzielonej pomocy i przewiezieniu do szpitala, młody mężczyzna zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy, odpowie teraz za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Do kolejnego zdarzenia doszło w piątek (22.07.22) na terenie gminy Dębowa Łąka. Tam po godz. 20:00, 68-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, włączając się do ruchu z pola na jezdnię, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu 32-letniemu motocykliście. Kierujący jednośladem nie miał szans na uniknięcie zderzenia z ciągnikiem, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi, niestety sprawdzenie w policyjnej bazie danych wskazało, że motocyklista nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Kierującemu ciągnikiem za spowodowanie wypadku grozi teraz do 3 lat więzienia.

W związku z rozpoczęciem sezonu żniw, wzmożonego ruchu maszyn rolniczych apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dokładne rozglądanie się, a w razie konieczności zapewnienie pomocy osób trzecich, aby uniknąć tragicznych wydarzeń. Szczególnym nadzorem objąć należy dzieci, które na terenach wiejskich często znajdują się w rejonie prac polowych. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą.

  • autor: asp. Krzysztof Świerczyński - Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Wstecz