Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • NARADA BIBLIOTEKARZY

Wymiana doświadczeń, wspomnienie Zygmunta Kalksteina - odbyła się kolejna narada bibliotekarzy Powiatu Wąbrzeskiego

Bibliotekarki z bibliotek publicznych naszego powiatu zebrały się w środę, 13 listopada na cyklicznej naradzie mającej na celu wymianę doświadczeń, przeprowadzenie szkoleń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach. Naradę rozpoczęła prezentacja najnowszej lokalnej publikacji pt. ZYGMUNT KALKSTEIN. PATRIOTA – STAROSTA WĄBRZESKI – STRAŻAK, którą poprowadził pan Jarosław Herbowski, prezes Zarządu Powiatowego OSP w Wąbrzeźnie. Następnie dyrektor Aleksandra Kurek omówiła kwestię publikacji okładek książek w katalogu elektronicznym biblioteki i na jej stronie internetowej w świetle prawa autorskiego.

Bibliotekarki, które w ostatnim czasie odbyły szkolenia w Bibliotece Wojewódzkiej Książnicy Kopernikańskiej bądź uczestniczyły w innych ciekawych wydarzeniach ze świata książki dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Głos zabrały: Małgorzata Grzybek i Marzena Seroka z MiPBP w Wąbrzeźnie oraz Izabela Niedbała z GBP w Płużnicy.

Na zakończenie spotkania instruktor Sabina Olszewska przeprowadziła warsztaty animacyjne zatytułowane "portret grupy".
Jak zwykle miło i inspirująco było się spotkać z biblioteczną ekipą. Pracownicy wąbrzeskiej książnicy dziękują koleżankom z bibliotek w Pływaczewie, Płużnicy, Wałyczu, Myśliwcu, Orzechowie, Nowej Wsi Królewskiej, Ryńsku, Wielkich Radowiskach i Dębowej Łące za obecność i ciekawą dyskusję.

 

  • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie
  • 1. SPOTKANIE W WĄBRZEŹNIE
  • 2. SPOTKANIE W WĄBRZEŹNIE
  • 3. SPOTKANIE W WĄBRZEŹNIE
  • 4. SPOTKANIE W WĄBRZEŹNIE
  • 5. SPOTKANIE W WĄBRZEŹNIE

« wstecz