Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • 1. FORUM SAMORZĄDOWE

Starosta Wąbrzeski i Skarbnik Powiatu uczestniczą w XVII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów

W dniach 2-3 października w Katowicach odbywa się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Coroczne spotkanie łączy liderów samorządu i biznesu, a bogata tematyka 10 równoległych konferencji daje możliwość pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów. Bieżąca edycja Forum to 2 dni spotkań, 80 debat i prezentacji, ponad 350 wykładowców, ponad 1200 uczestników.


Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz bierze udział w bloku wykładów o tematyce ochrony zdrowia i polityki senioralnej. Podczas spotkań zebrani poruszą najważniejsze tematy dotyczące sposobów finansowania sektora szpitalnego, inwestycji w ochronie zdrowia, wykorzystania systemów informatycznych czy zadłużenia szpitali.


Ponadto prelegenci omówią proces przygotowywania programów profilaktycznych tak, aby spełniały oczekiwania ekspertów ale także mieszkańców.


Podczas panelu samorządowcy wspólnie zastanowią się jak najlepiej zorganizować opiekę nad seniorami, co należy zrobić, aby jak najdłużej pozostawali oni w miejscu zamieszkania i jak wykorzystać nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.


W debatach zaplanowanych w ramach Kongresu Skarbników Polskich Samorządów bierze udział Skarbnik Powiatu Wąbrzeskiego. Podczas wykładów omówione zostaną uwarunkowania prawne i polityczne sprawnej i efektywnej polityki finansowej JST. Prelegenci odpowiedzą na pytania jak sprostać finansowym potrzebom JST w nowej kadencji oraz gdzie szukać optymalnych źródeł wsparcia finansowego dla nowych inwestycji i przedsięwzięć optymalizując zadłużenie.

  • 1. FORUM W KATOWICACH
  • 2. FORUM W KATOWICACH
  • 3. FORUM W KATOWICACH

« wstecz