Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • MOBILNE MIASTECZKO

Nauka przez zabawę - mobilne miasteczko ruchu drogowego w Jarantowicach i Nowej Wsi Królewskiej

Spotkania w szkołach naszego powiatu trwają w najlepsze. Ku naszej uciesze, dzieci wykazują się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialnych zachowań w życiu codziennym. Tym razem nasz funkcjonariusz zawitał do szkół podstawowych w Jarantowicach i Nowej Wsi Królewskiej.

W ubiegły czwartek (26.09.19 r.) już o godz. 9:00 mł. asp. Krzysztof Świerczyński spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Dzieci z klas 0-I oraz II - III w łącznej liczbie ponad 60-ciu z zaciekawieniem obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną. Ponownie poza suchą teorią pojawiła się część praktyczna. Mobilne miasteczko ruchu drogowego cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych! Każdy kolejno miał możliwość doszlifowania swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach, pod okiem opiekunów i policjanta.


Niespełna dwie godziny później, policjant wraz ze swoim sprzętem był już w drodze do najmłodszych z zerówki i klasy I w Nowej Wsi Królewskiej. Tu prezentacja podstawowych znaków i przepisów drogowych przerodziła się w dyskusję i dzielenie się własnymi doświadczeniami. Solidne przygotowanie przez pedagogów przyniosło zdumiewające efekty w kwestii świadomości dzieci już od najmłodszych lat. W ciągu jednego dnia udało nam przekonać się, że ponad setka dzieci w różnych szkół zna i zdaje sobie sprawę jak ważne są przepisy drogowe, co dobrze wróży na przyszłość.

  • autor: mł.asp. Krzysztof Świerczyński - Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie
  • 1. Mobilne miasteczko ruchu drogowego
  • 2. Mobilne miasteczko ruchu drogowego
  • 3. Mobilne miasteczko ruchu drogowego
  • 4. Mobilne miasteczko ruchu drogowego

« wstecz