Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • jednośladem do celu

Trwa sezon wakacyjny - wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo rowerzystów

W ramach akcji „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, powstał spot pn. „ZATRZYMAJ SIĘ I POZWÓL ŻYĆ INNYM” skierowany do kierowców i rowerzystów, obrazujący zagrożenia jakie mogą pojawić się na przejazdach dla rowerzystów.

Jak pokazują dane statystyczne, tylko w ubiegłym roku, w Polsce, na drogach dla rowerów doszło do prawie 1000 wypadków, w których śmierć poniosło 20 rowerzystów. a ponad 1000 zostało rannych. Poważnym i częstym błędem kierowców jest nieustępowanie pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerzystów oraz niezachowanie szczególnej ostrożności, co w konsekwencji naraża użytkowników jednośladów  na  niebezpieczeństwo.

W celu poprawy bezpieczeństwa cyklistów na przejazdach dla rowerzystów, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, powstał spot profilaktyczny w którym wziął udział  p. Marcin Mientki - polski kolarz torowy, medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk z Sydney 2000 r., promujący bezpieczne zachowania na drodze.

Celem spotu jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia wynikające z braku ostrożności, rozwagi i rozsądku w rejonie przejazdów dla rowerzystów.

Policjanci apelują :

Kierowco, upewnij się, czy Twój manewr nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Ustępuj pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerów. Przestrzegaj przepisy ruchu drogowego - „ Pozwól Żyć Innym”

Rowerzysto, stosuj zasadę ograniczonego zaufania, upewnij się, czy możesz bezpiecznie przejechać na drugą stronę jezdni.

  • autor: Autor: asp. Remigiusz Rakowski Publikacja: mł.asp. Krzysztof Świerczyński

« wstecz