Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Oświata

Rekreacja

 • 1. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 2. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 3. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM

Rekreacja w Powiecie Wąbrzeskim

 

Obszar powiatu wąbrzeskiego odznacza się wysokimi walorami środowiska przyrodniczego, na który obok urodzajnych gleb składają się kompleksy leśne, urozmaicony krajobraz oraz 17 jezior polodowcowych. Wokół jezior Zamkowego w Wąbrzeźnie i Wieczno w Przydworzu znajduje się dobrze rozwinięta baza turystyczna.

Obszarem aktywizacji funkcji turystycznej stają się również tereny położone wokół mniejszych jezior jak: Płużnickie, Wieldządz i Blizno. Urokliwie położone jeziora stanowią ostoję ciszy i są prawdziwą atrakcją dla amatorów wędkowania.

Usytuowanie Wąbrzeźna między trzema jeziorami: Zamkowym, Frydek i Sicińskim, stwarza sprzyjające warunki do rozwoju turystyki. Malowniczo usytuowane Wąbrzeźno, pełni rolę wielofunkcyjnego ośrodka o zasięgu ponadlokalnym.

Zatopione w zieleni, szczególnie latem zachwyca tych, którzy szukają odpoczynku z dala od tłoku i gwaru panującego w znanych ośrodkach wypoczynkowych. 

W zakładkach powyżej znajdą Państwo ciekawostki o zabytkach, pomnikach na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, a także obiekty sportowe i informacje o możliwości noclegu w regionie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania zakątków Powiatu Wąbrzeskiego!

 • 4. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 5. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM

PCPR

 • zdjęcie z ceremonii wręczenia wyróżnień

  Powiat Wąbrzeski wyróżniony

  2021.11.26

  Z udziałem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, Wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, Członka Zarządu Województwa Sławomira Kopyścia, Przewodniczącej Sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Katarzyny Lubańskiej, Przewodniczącej Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Krystyny Żejmo-Wysockiej oraz Zastępcy Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu Michała Neumanna odbyła się w poniedziałek 22 listopada 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim ceremonia wręczenia wyróżnień, certyfikatów i tytułów w dziedzinie ekonomii społecznej.
  K

 • ZDJĘCIE - POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  2021.11.25

     Przypadający na dzień 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego był okazją do spotkania osób angażujących się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Powiatu Wąbrzeskiego oraz złożenie sobie nawzajem życzeń.
   

 • Życzenia - Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego

  2021.11.22

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  składamy

  wszystkim pracownikom socjalnym
  i pracownikom pomocy społecznej
  serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania
  za odpowiedzialne podejście do trudności i problemów osób, 
  które borykają się z przeciwnościami losu,
  a także za zdolność zrozumienia innych ludzi.
  W codziennej pracy stają Państwo w obliczu wielu wyzwań, 
  zarówno tych związanych z funkcjonowaniem instytucji, jak i socjalnych.
  Pojawienie się nowych zadań i problemów społecznych 
  wymaga jeszcze większego zaangażowania.
  Dziękując Państwu za dotychczasową pracę i współpracę
  życzę wytrwałości, satysfakcji i radości z codziennej pracy, 
  aby nigdy nie zabrakło Państwu życzliwości, ciepła i energii, 
  a każdy dzień był inspiracją do dalszego działania 
  na rzecz drugiego człowieka.

Projekty i inwestycje

Projekty i inwestycje

 

W zakładkach po prawej stronie prezentujemy Państwu informacje o zrealizowanych inwestycjach z podziałem na poszczególne kategorie.

 

W zakładce inwestycje drogowe poza fotorelacją z przebiegu inwestycji znajduje się także informacja o współpracy powiatu z gminami w zakresie realizowanych przez nie inwestycji.

 

Zakładka "Rozwój edukacji" została dodatkowo podzielona na projekty edukacyjne zrealizowane oraz będące w trakcie realizacji, gdzie uczniowie mogą pobrać bieżące dokumenty niezbędne do udziału w projekcie.

 

Poza dużymi projektami ukierunkowanymi na pomoc rodzinie takimi jak budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej czy dwie edycje programu "Rodzina w Centrum" umieściliśmy również dane dotyczące funkcjonowania Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie powiatu oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Wąbrzeźnie.

 

Ponadto przygotowaliśmy zestawienie wykonanych bieżących remontów obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu oraz projekty które wpłynęły na rozwój e-administracji w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie. W dziale poświęconym ochronie zdrowia znalazły się także obszerne fotorelacje z realizacji tzw. projektu PL13 czyli „Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski inwestycji.

Treść Strony

baner toplayer
Klauzula_Informacyjna_RODO