Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Oświata

 • Wsparcie petycji kierowanej do Ministra Zdrowia

  Wsparcie petycji kierowanej do Ministra Zdrowia

  2020.11.23

  Zarząd Powiatu i Starosta Wąbrzeski z zainteresowaniem odnosi się do inicjatywy wsparcia reformy psychiatrii realizowanej w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego...

   

 • Narodowe Święto Niepodległości w Wąbrzeźnie

  Narodowe Święto Niepodległości w Wąbrzeźnie

  2020.11.12

  Dnia 11 listopada 2020 r. władze samorządowe Powiatu Wąbrzeskiego - Przewodniczący Rady Powiatu Marek Markowski, Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i Wicestarosta Karol Sarnecki, Gminy Miejskiej Wąbrzeźno - Przewodnicząca Rady Miasta Aleksandra Basikowska, Zastępca Burmistrza Wojciech Trzciński, Gminy Książki - Wójt Gminy Krzysztof Zieliński, Gminy Dębowa Łąka - Przewodniczący Rady Gminy Jan Maciejewski, Wójt Gminy Stanisław Szarowski, upamiętniły Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości złożeniem wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz Pomnikiem Zwycięstwa na Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie...

 • Ogłoszenie o naborze uczniów do projektu „Dziś nauka jutro praca III”

  Ogłoszenie o naborze uczniów do projektu „Dziś nauka jutro praca III”

  2020.10.22

  Powiat Wąbrzeski ogłasza  nabór 15 uczniów na Kurs barmański dla uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie w ...

Rekreacja

 • 1. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 2. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 3. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM

Rekreacja w Powiecie Wąbrzeskim

 

Obszar powiatu wąbrzeskiego odznacza się wysokimi walorami środowiska przyrodniczego, na który obok urodzajnych gleb składają się kompleksy leśne, urozmaicony krajobraz oraz 17 jezior polodowcowych. Wokół jezior Zamkowego w Wąbrzeźnie i Wieczno w Przydworzu znajduje się dobrze rozwinięta baza turystyczna.

Obszarem aktywizacji funkcji turystycznej stają się również tereny położone wokół mniejszych jezior jak: Płużnickie, Wieldządz i Blizno. Urokliwie położone jeziora stanowią ostoję ciszy i są prawdziwą atrakcją dla amatorów wędkowania.

Usytuowanie Wąbrzeźna między trzema jeziorami: Zamkowym, Frydek i Sicińskim, stwarza sprzyjające warunki do rozwoju turystyki. Malowniczo usytuowane Wąbrzeźno, pełni rolę wielofunkcyjnego ośrodka o zasięgu ponadlokalnym.

Zatopione w zieleni, szczególnie latem zachwyca tych, którzy szukają odpoczynku z dala od tłoku i gwaru panującego w znanych ośrodkach wypoczynkowych. 

W zakładkach powyżej znajdą Państwo ciekawostki o zabytkach, pomnikach na terenie Powiatu Wąbrzeskiego, a także obiekty sportowe i informacje o możliwości noclegu w regionie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania zakątków Powiatu Wąbrzeskiego!

 • 4. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM
 • 5. REKREACJA W POWIECIE WĄBRZESKIM

PCPR

 • Logo zawierające 3 kontury osób w sercu.

  DYŻUR PSYCHOLOGA

  2020.11.25

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniach 05.12.2020 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz 14.12.2020 r. w godzinach od 15:00 do 17:00 pod numerem telefonu 533 198 656 będzie dyżurował psycholog w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej m.in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie...
   

 • Loga UE, flaga Polski, herb Woj Kuj-Pom

  Zakończenie projektu „Rodzina w Centrum 2”

  2020.11.19

     W związku z zakończeniem w dniu 31 października 2020 r. projektu, pn. „Rodzina w Centrum 2” (RPKP.09.03.02-04-0065/17) realizowanego ...

 • Życzenia z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego

  2020.11.19

     Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, składamy wszystkim Pracownikom pomocy społecznej, Przedstawicielom organizacji pozarządowych, Wolontariuszom działającym na rzecz drugiego człowieka ...

Projekty i inwestycje

Projekty i inwestycje

 

W zakładkach po prawej stronie prezentujemy Państwu informacje o zrealizowanych inwestycjach z podziałem na poszczególne kategorie.

 

W zakładce inwestycje drogowe poza fotorelacją z przebiegu inwestycji znajduje się także informacja o współpracy powiatu z gminami w zakresie realizowanych przez nie inwestycji.

 

Zakładka "Rozwój edukacji" została dodatkowo podzielona na projekty edukacyjne zrealizowane oraz będące w trakcie realizacji, gdzie uczniowie mogą pobrać bieżące dokumenty niezbędne do udziału w projekcie.

 

Poza dużymi projektami ukierunkowanymi na pomoc rodzinie takimi jak budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej czy dwie edycje programu "Rodzina w Centrum" umieściliśmy również dane dotyczące funkcjonowania Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie powiatu oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Wąbrzeźnie.

 

Ponadto przygotowaliśmy zestawienie wykonanych bieżących remontów obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu oraz projekty które wpłynęły na rozwój e-administracji w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie. W dziale poświęconym ochronie zdrowia znalazły się także obszerne fotorelacje z realizacji tzw. projektu PL13 czyli „Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze zrealizowanych przez Powiat Wąbrzeski inwestycji.

Treść Strony

baner toplayer
Klauzula_Informacyjna_RODO