Wszystkie aktualności

  • Posiedzenie Zarządu Powiatu w dniu 13 czerwca 2024 roku

Podsumowanie osiągnieć sportowych uczniów w 2023 roku

W dniu 13 czerwca 2024 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. W spotkaniu uczestniczył Pan Jarosław Rybszleger Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2023.

W ubiegłym roku na terenie naszego powiatu zorganizowano 35 imprez sportowych z podziałem na Szkoły Podstawowe (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży) i Szkoły Średnie (Licealiada).

Powiatowy Organizator Sportu zaznaczył, że wszystkie zawody zostały zrealizowane na podstawie opracowanego kalendarza zawodów sportowych zgodnego z wojewódzkim kalendarzem KP SZS w Bydgoszczy.

Łącznie we wszystkich imprezach sportowych startowało 1168 zawodników i zawodniczek, z czego:

  • w Igrzyskach Dzieci – 504 osoby,
  • w Igrzyskach Młodzieży – 448 osób,
  • w Licealiadzie – 216 osób.

Oczywiście poza imprezami wynikającymi z powiatowego kalendarza imprez zorganizowano ćwierćfinały i półfinały w piłce ręcznej dziewcząt oraz ćwierćfinały Mistrzostw Województwa w piłce nożnej chłopców dla szkół podstawowych. Organizatorem tych imprez był Szkolny Związek Sportowy. 

Reprezentanci naszego powiatu najważniejsze sukcesy odnieśli w dyscyplinach takich jak piłka nożna, piłka ręczna, biegi przełajowe oraz sztafetowe biegi przełajowe.  

Warto wspomnieć, że wszystkie startujące zespoły zostały nagrodzone dyplomami i pucharami. 

Koszty organizacyjne zawodów, m. in. opieka medyczna, puchary i dyplomy, pokrywa Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom osiągniętych sukcesów. Mamy nadzieję, że dalej będziecie godnie reprezentować nasz powiat.

Ponadto zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w organizowanych imprezach sportowych. Pamiętajcie, że sport to zdrowie.

Zapraszamy do zapoznania się ze Sprawozdaniem Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego za rok 2023. Dokument do pobrania poniżej.

  • autor: AP - Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie

Fotorelacja z posiedzenia Zarządu Powiatu:

  • 4 posiedzenie Zarządu Powiatu (1)
  • 4 posiedzenie Zarządu Powiatu (2)