Wszystkie aktualności

  • plakat przedstawiający postać Igora Zakusa

Zapraszamy na spotkanie z jazzmanem Igorem Zakusem

Od pierwszych jazzowych dźwięków, które wybrzmią na tegorocznym, trzecim już WąbJAZZno Fetival dzieli nas kilka dni.

Początek festiwalu to 2 sierpnia kiedy to zagra dla nas Atom String Quartet. Wszystkie informacje odnośnie koncertów, biletów oraz imprez towarzyszących znajdziecie na stronie Organizatora, czyli Stowarzyszenia Forma.

Biblioteka zaprasza na trzecie już wydarzenie przedfestiwalowe, z cyklu ROZMOWY JAZZOWE.

W 2021 roku rozmawialiśmy o literaturze jazzowej razem Mateuszem Sobiechowskim i Magdaleną Gołębiowską. W ubiegłym roku, w tajniki jazzu wprowadzał nas Jerzy Szczerbakow.

1 sierpnia zapraszamy na spotkanie z Igorem Zakusem.

Igor Zakus to basista, kompozytor, lider zespołów oraz autor symfonii na kwintet jazzowy i orkiestrę filharmoniczną, jest cenionym w Europie wirtuozem gitary basowej, występował w Polsce m.in. jako gwiazda Bass & Beat Festival, w cyklu "Cały ten JAZZ!" oraz na WąbJAZZno2 w duecie z Useinem Bekirovem. Ma na koncie kilkanaście autorskich płyt. W tegorocznej, trzeciej już edycji Festiwalu jazzowego WąbJAZZno wystąpi z projektem "Jazz Kolo", który powstał z myślą o rozpowszechnianiu ukraińskiego jazzu oraz muzyków, a także rozwijaniu ukraińskiej muzyki improwizowanej. Na spotkaniu w bibliotece artysta zaprezentuje swój film, łączący jazz i poezję ukraińskich twórców.

Ale to jeszcze nie wszystko!

Do współpracy przy organizacji spotkania zaprosiliśmy Darię Serhiienko, młodą Ukrainkę, która wspaniale odnalazła się w naszym mieście. W Wąbrzeźnie uczy się, pracuje i realizuje swoje artystyczne pasje. Daria zaprezentuje bibliotecznej publiczności swoje interpretacje wierszy współczesnych ukraińskich poetek.

JAZZ, FILM, POEZJA - kto z Państwa jest gotów na taką dawkę kultury?

Zapraszamy!
we wtorek 1 sierpnia
o godz. 18.00
do biblioteki | ul. Matejki 11 B
Wstęp wolny!

  • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie