Wszystkie aktualności

  • Miks zdjęć z gwiazdami występującymi podczas festiwalu muzycznego

Powiat Wąbrzeski dofinansował tegoroczną edycję WąbJAZZno

Festiwal Jazzowy WąbJAZZno, którego trzecia edycja odbywa się w dniach od 2 do 6 sierpnia 2023r. w Wąbrzeźnie, kontynuuje swoją podróż. Kierując się pasją do jazzu, pragnie krzewić kulturę wśród lokalnej społeczności.

W tym roku jesteśmy częścią festiwalu! Powiat Wąbrzeski dofinansował imprezę stając się partnerem WąbJAZZno. Do zobaczenia w muzycznym klimacie!

Co w tegorocznej edycji? Sprawdźcie jak festiwal zapowiadają organizatorzy:

Zrodzone z koncepcji dojrzewającej na przestrzeni wielu lat, ale także z wielu owocnych przypadków, WąbJAZZno od samego początku pragnie udowodnić, że „JAZZ nie gryzie” i może stanowić źródło niezwykłej inspiracji oraz twórczej wolności.

Festiwal skupia się na prezentacji różnorodnych stylów jazzowych, począwszy od tradycyjnych brzmień, aż po nowoczesne eksperymenty, uwzględniając również te, które wykraczają poza granice muzyki. Stwarza to płaszczyznę dla różnorodności kulturowej mającą potencjał poszerzania horyzontów i inspiruje do twórczego spojrzenia na świat.

Podczas trzeciej edycji festiwalu na scenie pojawi się wielu utalentowanych artystów, a wśród nich: Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik, Atom String Quartet, projekt Jazz Kolo, z muzykami takimi jak Igor Zakus, Benoît Sourisse, Jonas Johansen, Bendik Hofseth i inni, Ilona Damięcka i Mateusz Smoczyński, Piotr Damasiewicz i Kuba Wójcik.

Festiwal nie ogranicza się jedynie do koncertów. Warsztaty taneczne odkryją przed uczestnikami nowe możliwości ekspresji, podczas gdy muzyczna parada ulicami miasta i plenerowa impreza na plaży pozwolą cieszyć się wspaniałą atmosferą i tańcem w wyjątkowej scenerii wąbrzeskiego Podzamcza.

Ponadto, w ramach festiwalu odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Zbigniew Seifert – Przerwana podróż”, który jest hołdem dla jednego z najbardziej oryginalnych i najważniejszych polskich jazzmanów.

Festiwal Jazzowy WąbJAZZno, który od pierwszej edycji odkrywa nowe obszary i definiuje swoją tożsamość, stanowi przestrzeń, gdzie jazz spotyka pasję, kreatywność i różnorodność. Jak mówią organizatorzy - to wyjątkowe doświadczenie, które pozostaje w ich sercach na długo, inspirując do dalszych poszukiwań muzycznych i artystycznych.

 

  • autor: SG - Wydział Organizacyjny | www.wabjazzno.pl

Plakat zawierający program festiwalu:

  • Plakat zawierający program wydarzenia