Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

 • ZWIĄZEK POWIATÓW WOJ. KUJ POM

Posiedzenie związane z likwidacją Związku celowego Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

W dniu 29 listopada Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz brał udział w posiedzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Żninie. Wieloletnia współpraca powiatów województwa w związku ze zrealizowaniem wszystkich zawartych w statucie zadań dobiegła końca. Starostowie podjęli w dniu wczorajszym uchwałę o likwidacji Związku Celowego. 

 • Z wizytą w urzędzie skarbowym

Rozliczenie podatków to nic trudnego dla uczniów biorących udział w prelekcji w Urzędzie Skarbowym

Uczniowie klas 4 TE/ THO i 4 TLp Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedzili Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie. Młodzież wzięła udział w prelekcji dotyczącej podatków i załatwiania spraw w urzędzie za pomocą stron internetowych.

 • Z WIZYTĄ W SEJMIE

Z wizytą w Warszawie

Dnia 29 listopada, na zaproszenie posła Tomasza Szymańskiego, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Uczestnicy wycieczki już od 6:50 musieli stawić się na zbiórkę, tradycyjnie na parkingu przy Netto i o godzinie 7:00 wyruszyliśmy w drogę. Planowo o 11.10 dojechaliśmy do Stolicy. Tam z pod pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego ruszyliśmy spacerem w kierunku gmachu Sejmu.

 • Wielkie serca naszych uczniów

Wielkie serca naszych uczniów! Wolontariat Banku Żywności w wąbrzeskich supermarketach

W miniony weekend odbywała się coroczna zbiórka żywności pod hasłem Święta godne, a nie głodne. Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie byli wolontariuszami Banku Żywności. Mogli Państwo spotkać wolontariuszy Zespołu Szkół w wąbrzeskich supermarketach, a dzięki hojności klientów - jak widać na zdjęciach - akcję przeprowadzono z powodzeniem.

 • WYCIECZKA DO GDYNI

Wycieczka klas drugich do Gdyni

Dnia 24 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas IIA i IIB do Gdyni, w trakcie której zaplanowane było zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w musicalu “Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego.

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Pozostając w temacie zmagań piłkarskich... zapraszamy na relację ze zmagań naszych szkół w turnieju piłki nożnej! Co za wyniki!

W Zespole Szkół w Wąbrzeźnie odbyły się powiatowe zawody halowej piłki nożnej zorganizowane przez Powiatowego Organizatora Sportu Jarosława Rybszlegera. W zmaganiach wzięły udział drużyny dziewcznąt i chłopców reprezentujące nasze szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół  oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących.

 • KINO OBJAZDOWE W WĄBRZEŹNIE

Najgorętsze premiery filmowe w kinie Wąbrzeskiego Domu Kultury! To już 12 grudnia

12 grudnia 2022 roku Wąbrzeski Dom Kultury ponownie odwiedzi IDĘ DO KINA – PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA. Nie zabraknie najgorętszych tytułów tego roku!

 • WYPRAWY LITERACKIE 2022

Wyprawy Literackie - XVIII edycja za nami!

Powiatowy Konkurs Literacki "Wyprawy Literackie" dla Osób Niepełnosprawnych, oficjalnie wkroczył w dorosłość. Podczas czwartkowego finału zmagań „O złoty kałamarz” i „O złotą maskę” spotkaliśmy się o to po raz XVIII.

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc grudzień

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc grudzień odbędzie się w dniach 30 listopada oraz 1 grudnia w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • Zespół Szkół w Wąbrzeźnie

Piękny gest uczniów ZS - własnoręcznie wykonali sanki dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej

Grupa uczniów z klasy II B Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odwiedziła Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Książkach. Podczas tej wizyty uczniowie przekazali na rzecz podopiecznych placówki własnoręcznie zaprojektowane i wykonane sanki. Wykonanie tego projektu odbyło się w CKZ w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu, natomiast materiał do jego realizacji częściowo dostarczyli sami uczniowie.

 • Dzień pracownika socjalnego

Z życzeniami w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Książkach

Z okazji przypadającego w listopadzie “Dnia pracownika socjalnego” Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą w Książkach odwiedzili z życzeniami Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Wicestarosta Karol Sarnecki,Przewodniczący Rady Powiatu Marek Markowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Justyna Przybyłowska.

 • Konferencja na Politechnice Bydgoskiej

Starosta wraz z nauczycielami bierze udział w konferencji „Porozmawiajmy o przyszłości edukacji”

Politechnika Bydgoska w odpowiedzi na wyzwania stojące przed współczesną edukacją zorganizowała konferencję „Politechnika dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji” w ramach której w czwartek 24 listopada odbywa się cykl prelekcji dla nauczycieli z zakresu psychologii, coachingu, teorii edukacji czy innowacji w dydaktyce.

 • W wizytą w ZS w Wąbrzeźnie

Z wizytą w pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół

Centrum Kształcenia Zawodowego w ZS w Wąbrzeźnie zajmuje się produkcją oraz montażem m.in. bram, ogrodzeń, gablot, regałów na znicze, na zlecenie osób prywatnych oraz instytucji publicznych.
 
 • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Pyszne naleśniki pod czekoladową chmurką - spójrzcie jak radzą sobie uczniowie klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych!

Tak prezentuje się praca uczniów klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali pyszne naleśniki pod czekoladową kołderką. Trzeba przyznać, że prezentują się apetycznie a zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonej pracowni są przyjemnością!

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTYNĄ SZKOŁYK

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martyną Szkołyk - wąbrzeźnianką, autorką powieści fantasy

Niecałe dwa lata temu zapraszaliśmy Państwa na pierwsze spotkanie z Martyną Szkołyk, debiutującą wówczas młodą wąbrzeźnianką. "Czarna, czarna toń" opowiadająca o Burzowym Gniewie – alfie Stada Nocy zrobiła sporo szumu wśród miłośników fantasy. Publiczność zgromadzona w wąbrzeskiej bibliotece nie szczędziła pochwał młodej autorce, podkreślając świetny styl i siłę wyobraźni

 • DOSTĘPNY SAMORZĄD - GRANTY

Pozyskaliśmy dofinansowanie na stworzenie nowej strony internetowej Powiatu w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”!

Powiat Wąbrzeski pozyskał grant w wysokości 21 400 zł na stworzenie nowej strony internetowej w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowa wizualizacja zapewni dostępność cyfrową osobom ze szczególnymi potrzebami, w związku z czym osoby z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły sprawnie korzystać z portalu www.wabrzezno.pl. 

 • Relacja z Powiatowych Obchodów Narodowego Święta...

Nagranie z Powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości - już dostępne na naszym kanale Youtube!

Miejska Telewizja Kablowa przygotowała relację z Powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Wąbrzeźnie. Ponad 30 minut nagrania jest już dostępne na naszym kanale Youtube oraz w okienku poniżej. Zachęcamy do oglądania! 

 • DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna za nami

W piątek (18.11.22 r.) w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna pod tytułem: "Hejt w sieci i szkole". Policjanci naszej jednostki spotkali się z młodzieżą z wąbrzeskich szkół, aby podnieść poziom świadomości odnośnie szeroko rozumianego hejtu i mowy nienawiści.

 • Życzenia Starosty
 • POMOC DLA RODZIN

Do 23 listopada 2022 r. został wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi

Do 23 listopada 2022 r. został wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

 • EUROPEJSKI ROK MŁODZIEŻY

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w konkursach - przewidziane są atrakcyjne nagrody!

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM.

 • ARIMR INFORMUJE

Dopłaty do składek ubezpieczenia od strat spowodowanych chorobami zwierząt

Pomoc przyznaje się w formie dopłaty do składki z tytułu ubezpieczenia drobiu, bydła lub świń od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą na okres objęty ubezpieczeniem rozpoczynający się nie wcześniej niż w dniu 1 kwietnia 2022 r.

 • APLIKACJA MOBILNA ZUS

Teraz wniosek o 500 plus i 300 plus złożysz także przez smartfona. ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS

ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek na przykład o świadczenie wychowawcze 500 plus czy 300 plus z programu „Dobry Start”.  Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia rodzinne  wypłacane przez ZUS. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o należne im środki – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 • FORUM EDUKACYJNE W PŁUŻNICY

Gmina Płużnica i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SENSOR serdecznie zapraszają na Forum Edukacyjn

Gmina Płużnica i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SENSOR serdecznie zapraszają na Forum Edukacyjne. Jego hasło przewodni brzmi "Przestańmy się szkolić, zacznijmy działać dla siebie i innych”. Organizatorzy do udziału zapraszają samorządowców, nauczycieli, rodziców i uczniów. Przygotowano dla nich blisko trzydzieści różnych tematów, które będą prezentowane przez około czterdziestu prelegentów. 

 • Sukces ogólnopolski uczennic ZSO w Wąbrzeźnie

Sukces uczennic ZSO w ogólnopolskim konkursie graficznym "Obrońcy niepodległej"

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala konkursu graficznego "Obrońcy Niepodległej". Na konkurs wpłynęło 318 prac. W tym gronie świetnie wypadły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Kornelia Templin zajęła 3 miejsce, a Ola Łaga uzyskała wyróżnienie. 

 • INTERNAT WE WRONIU

Uczniowie mieszkający w szkolnym internacie pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie mieszkający w szkolnym internacie pamiętają o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe święto jest powodem do dumy dla całej internackiej społeczności.

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wroniu

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka odśpiewali hymn w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

W czwartek, 10 listopada, w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wroniu świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Uroczysty apel w ZSO w Wąbrzeźnie

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących

10 listopada na szkolnej auli w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. Dyrektor Aleksander Czarnecki podsumował udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Obrońcy Niepodległej", w który w gronie nagrodzonych znalazły się Kornelia Templin i Aleksandra Łaga oraz wręczył nagrody zwycięzcom szkolnego turnieju mixtów w piłce siatkowej.

 • 11 LISTOPADA - ZS WNO

Uczniowie ZS upamiętnili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas uroczystego apelu. Uczniowie pod opieką nauczycieli wspólnie odśpiewali hymn państwowy oraz obejrzeli występ swoich koleżanek i kolegów upamiętniający tamte wydarzenia.
 • POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień - Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 11 listopada spotkaliśmy się w Wąbrzeźnie by wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości. Zebrane na uroczystości delegacje zebrały się pod tablicą towarzystwa gimnastycznego „Sokół”, gdzie złożono kwiaty upamiętniając poległych w imię niepodległej Polski. 

 • INFORMACJA ARIMR

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi 

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. 

 • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Urząd Miasta Wąbrzeźno oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna serdecznie zapraszają na spotkanie dla przedsiębiorców

Urząd Miasta Wąbrzeźno oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna serdecznie zapraszają na spotkanie dla przedsiębiorców, które odbędzie się już w przyszły czwartek (17 listopada) o godzinie 11:00 w Sali kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury przy ulicy Wolności 47 w Wąbrzeźnie.

 • NARODOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Starosta Wąbrzeski zachęca do wspólnego upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Na piątkowe popołudnie zaplanowano Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Po uroczystym złożeniu kwiatów w asyście kompanii honorowej Grudziądzkiego Batalionu Walki Radioelektronicznej zapraszamy na poczęstunek gorącym żurkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Następnie odbędzie się Msza w kościele pw. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie.

 • PRZYWRÓCONO FUNCKJONOWANIE CENTRALI

Przywrócono prawidłowe funkcjonowanie centrali telefonicznej

Przywrócono prawidłowe funkcjonowanie centrali telefonicznej Starostwa Powiatowego. Wszystkie numery kontaktowe pozostają do Państwa dyspozycji. 

 • Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina

Konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny. W tym roku zapraszamy do udziału rodziny, a także koła gospodyń wiejskich. Czekają atrakcyjne nagrody. Na relacje ze wspólnego świętowania organizator konkursu czeka do 21 listopada.

 • Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie

2 listopada uczniowie klas pierwszych technikum oraz szkoły branżowej przystąpili do ślubowania. Zebranych powitał dyrektor Wojciech Bereza kierując do młodzieży ciepłe słowa i gratulując wyboru szkoły. Następnie reprezentanci klas złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską, być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

 • TURNIEJ SZACHÓW SZYBKICH

Kolejna edycja Turnieju Szachów Szybkich FIDE za nami!

29 października w Wąbrzeskim Domu Kultury rozegrany został  po raz kolejny Turniej Szachów Szybkich FIDE. W tym roku udział w turnieju wzięło ponad 30 osób, które przyjechały do nas z różnych części Polski. Nad całością czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.

 • KONKURS DLA KGW

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - nagroda o wartości aż 6 tys. złotych!

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski! Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”.

 • Sprzedaż biletów miesięcznych

Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc listopad

Informujemy, że sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc listopad odbędzie się w dniu 2 listopada 2022 r. w kasie biletowej przy ul. 1 Maja 51 w Wąbrzeźnie (PKS) w godzinach 08:00 – 15:00.

 • Dzień terapeuty zajęciowego

„Łatwiej uwierzyć w siebie, gdy wierzy w nas ktoś drugi” – Dzień Terapeuty Zajęciowego w WTZ w Wąbrzeźnie

27 października obchodzimy Dzień Terapeuty Zajęciowego. Z tej okazji na zaproszenie Terapeutów i Uczestników Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz odwiedził WTZ w Wąbrzeźnie. Część artystyczna przygotowana przez uczestników Warsztatów była pełna ciepłych słów wdzięczności dla terapeutów, którzy każdego dnia wspierają ich w usprawnieniu i zdobycia jeszcze większej samodzielności. 

 • Mała Książka Wielki Człowiek

Uwielbiana przez dzieci kampania czytelnicza Mała Książka Wielki Człowiek rusza z nową edycją

Filia dla dzieci oraz Filia nr 1 na Os. Tysiąclecia otrzymały już nowe książki, plakaty i karty Małego Czytelnika zachęcające do odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek. Wszystkie materiały są w nowej, kolorowej szacie graficznej. Doczekaliśmy się też nowej wyprawki czytelniczej. Książka, którą otrzymają dzieci przystępujące do projektu to „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. Wyprawkę, na którą składa się książka dla dzieci oraz poradnik dla rodziców ("Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece") otrzyma każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z filii Biblioteki w Wąbrzeźnie!

 • SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE

Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Polakiewiczem

W czwartek, 3 listopada zapraszamy na spotkanie zorganizowane we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy Toruń. Gościem będzie Grzegorz Polakiewicz - świecki konsekrowany, wędrowny ewangelizator i rekolekcjonista, który sam o sobie mówi „łajdak i powsinoga”; miłośnik Kościoła i dobrej kuchni.

 • UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA DZIEN 1 LISTOPADA

Zmiany organizacji ruchu w związku z dniem Wszystkich Świętych

Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, w dniu 1 listopada br. w rejonie cmentarzy na terenie Wąbrzeźna wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu. Prosimy o stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń wydawanych przez policjantów kierujących ruchem.

 • NOMINACJA DO BOHATERON

Grzegorz Banaś - nauczyciel historii w ZSO nominowany do nagrody BohaterON!

Nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie - Grzegorz Banaś znalazł się w gronie pięciu osób w Polsce nominowanych w kategorii „Nauczyciel" do nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Przyznawana jest ona w różnych kategoriach dla osób, które pielęgnują pamięć o historii Polski i jej bohaterach.

 

 • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Uczniowie naszych szkół wzięli udział Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym

Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger w dniu 21 października w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie pozwoliła na wyłonienie najlepszych drużyn. 

 • CENTRALNA REJESTRACJA GRUPY NOWY SZPITAL

Zarejestruj się na wizytę do szpitala pod numerem telefonu CENTRALNEJ REJESTRACJI Grupy Nowy Szpital

41 240 0000 to numer centralnej rejestracji Grupy Nowy Szpital. Korzystając z tego numeru zarejestrujesz się do poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych w Świeciu, Olkuszu, Nakle, Szubinie, Wąbrzeźnie, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie, Skwierzynie, Szprotawie i Wschowie.

 • ĆWICZENIA W PLACÓWCE

Ćwiczenia strażackie w placówce

Wszyscy wiemy jak ważna dla społeczeństwa jest praca strażaków. Aby mogli być oni skuteczni w swoich działaniach niezbędne są systematyczne ćwiczenia i szkolenia. Dlatego też Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Książkach w porozumieniu z OSP Książki postanowiła użyczyć swojego budynku oraz boiska do przeprowadzenia ćwiczeń strażackich. Ćwiczenia te polegały na symulacji wybuchu pożaru oraz ewakuacji wychowanków wraz z personelem.

 • Obywatelski monitoring funduszy europejskich

Obywatelski monitoring funduszy europejskich - nie przegap!

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich.

 • Wizyta na Politechnice Bydgoskiej

Udział uczniów ZS w Wąbrzeźnie na Inżynieraliach Politechniki Bydgoskiej

Dnia 20 października 2022 roku uczniowie klas IV Technikum Mechatroniczego i Mechanicznego, wraz z opiekunami uczącymi przedmiotów zawodowych tj. p. Marcinem Lewickim, p. Adamem Rakiem oraz p. Arturem Zubko uczestniczyli w corocznym wydarzeniu jakim są „Inżynieralia” organizowane na Politechnice Bydgoskiej.

 • Związek Powiatów Polskich

Starosta Wąbrzeski bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

W dniach 19-20 października w Szczyrku odbywa się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym w ramach funkcji  Wiceprezesa ZPP uczestniczy Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W spotkaniu samorządowców wziął udział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który szczegółowo omówił zmiany prawne i finansowe w systemie ochrony zdrowia.

 • ZMIANY W PODATKU OD SPADKU I DAROWIZN

Korzystne zmiany w podatku od spadków i darowizn

• Od 13 października br. obowiązują wyższe kwoty wolne.
• Z korzyścią dla podatników zmieniła się też skala podatkowa.
• Nowe zasady dotyczą darowizn i spadków, dla których obowiązek podatkowy powstał od 13 października.

 • SZCZEPIENIA OCHRONNE

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie zaprasza na szczepienie przeciw COVID-19

W ostatni piątek tego miesiąca - 28 października Nowy Szpital w Wąbrzeźnie zaprasza na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia najskuteczniej chronią przed ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią.

 • Przepiękne prace graficzne trafiły na konkurs

Co za talenty! Prace uczennic naszego liceum zgłoszone do konkursu "Obrońcy niepodległej"

W konkursie graficznym „Obrońcy Niepodległej”, organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku udział biorą trzy uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie Aleksandra Łaga, Kornelia Templin, Yelyzaveta Yershova ( więcej prac uczennicy na instagramie pod nazwą: Ayshi_Ghost :) 

 • Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece

Już kocham tą bibliotekę! Wizyty pierwszoklasistów w wąbrzeskiej bibliotece

Jak co roku na początku roku szkolnego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie zaprasza w swoje progi pierwszoklasistów naszych szkół ponadpodstawowych. 

 • ERASMUS NAUCZYCIELI

5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyło w międzynarodowym kursie w Turcji!

W dniach 3-12 października 2022 grupa 5 nauczycieli Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie uczestniczyła w międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się w ramach projektu  ‘Digital age, innovative  teachers ‘ będącego częścią programu Erasmus+. 

 • DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

Dzień walki z otyłością - uczniowie włączyli się w akcję promowania zdrowego odżywania

24 października na świecie obchodzony jest dzień walki z otyłością. Społeczność Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie obchodziła go 10 października.Klasy I i II  technikum żywienia usług gastronomicznych przygotowały fit przekąski: koreczki warzywne,chipsy z marchewki oraz pietruszki,chleb na zakwasie z mąki orkiszowej i samopszy z powidłami jabłkowymi i wiśniowymi, była również patera z jabłkami.

 • XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach

XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach – Gmina Płużnica z wyróżnieniem!

12 października wystartowało jubileuszowe XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, którego organizatorem jest Municipium SA, wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. To jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w kalendarzu samorządowców, podczas którego w tegorocznej edycji poza dyskusjami plenarnymi o aktualnych problemach finansowych zaplanowano 12 równoległych konferencji tematycznych skupiających najlepszych ekspertów, samorządowców i przedstawicieli biznesu. 

 • SAMORZĄD PRZYJAZNY EKONOMII SPOŁECZNEJ

Powiat Wąbrzeski z tytułem „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”! Serdeczne podziękowania za współpracę wolontariuszy w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy

11 października w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej - 12. edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. Środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji ekonomii społecznej spotkały się na uroczystej gali by uhonorować samorządy lokalne, podmioty ekonomii społecznej oraz przedstawicieli biznesu za działania na rzecz ekonomii społecznej, przyznając tytuły „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”, „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie”, certyfikaty „Zakup Prospołeczny” oraz wyróżnienia specjalne marszałka województwa.

 • 50 LECIE POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH W...

50- lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie

W tym roku koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących w Wąbrzeźnie obchodzi Jubileusz 50-lecia swojej działalności. Z tej okazji 11 października w Wąbrzeskim Domu Kultury zorganizowano uroczyste spotkanie członków Koła z terenu powiatu. Na uroczystość zaproszono także przedstawicieli instytucji i samorządów, którzy od wielu lat współpracują z Kołem PZNiN, wspierając ich działalność w wielu aspektach. 

 • SKRÓT INFORMACJI Z WRZEŚNIA

Wydarzenia w Powiecie Wąbrzeskim! Olimpiada Rolnicza, konferencja Erasmus, Piknik "Być z rodziną" to tylko niektóre wywiady dostępne w filmie

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia 8 minutowego filmu, w którym znajdą Państwo relację z: Konferencji Erasmus+ w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie, od 3:54 Olimpiady Wiedzy Rolniczej - eliminacji powiatowych Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, od 6:23 X Pikniku "Być z rodziną" zorganizowanego przez PCPR.

 • ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Święto ziemniaka w Łopatkach

Tradycyjnie w okresie jesiennym organizowane jest “Święto Ziemniaka”. W tym roku wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowaczej w Książkach na zaproszenie sołectwa Szczuplinki wraz z opiekunami wzięli udział w imprezie organizowanej w sąsiedniej wiosce. Świętowanie rozpoczęlito od warsztatów, podczas których dzieci mogły z głównego bohatera wydarzenia, czyli ziemniaka zbudować różne postacie i figurki. Następnie odbyły się różnego rodzaju konkursy “ziemniaczane”.

 • WIERZCHY - Wycieczka integracyjna ZSO WNO

Pierwszoklasiści Działowskiego zintegrowani

W dniach 21-22 września uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c odwiedziły ośrodek integracyjno-wypoczynkowy w Wierzchach. Dojechaliśmy do celu około godziny 10.00. Nasz pobyt zaczęliśmy od zakwaterowania w drewnianych domkach. Mimo chłodnej aury, korzystaliśmy z uroków tego miejsca. Część z nas spędzała czas na powietrzu, grając w siatkówkę pod bacznym okiem nauczycieli. Inni integrowali się w domkach, żartując i słuchając muzyki.

 • MŁODZIEŻOWA RADA

Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica ogłasza nabór do Młodzieżowej Rady Ekologicznej

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na działania ekologiczne podejmowane w powiecie, lubisz pracować w grupie i nie jest Ci obce działanie na rzecz dobra wspólnego, zapraszamy Ciebie do Młodzieżowej Rady Ekologicznej!

 • Podpisaliśmy umowę na budowę boisk przyszkolnych

Wyłoniliśmy wykonawcę budowy boisk przyszkolnych!

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą projektu budowy boisk wielofunkcyjnych z infrastrukturą dodatkową przy Zespole Szkół w Wąbrzeźnie  oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie. Inwestycję wykona firma ELSIK Sp. z o.o.  z Żukowa. Przypominamy, że Powiat Wąbrzeski pozyskał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 2 057 591,94 zł. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie 4 292 700 zł brutto. Pozostałą kwotę sfinansujemy z budżetu Powiatu Wąbrzeskiego. 

 • KRYSZTAŁOWE SERCE DLA ASPIRANTA KRZYSZTOFA ŚWIERCZYŃSKIEGO

Bohaterski czyn aspiranta Krzysztofa Świerczyńskiego z KPP w Wąbrzeźnie nagrodzono "Kryształowym sercem"

W tym roku, już po raz piąty, przyznano „Kryształowe Serca”, które otrzymało pięćdziesięciu dziewięciu policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. To honorowe odznaczenie przyznawane policjantom za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców. Stworzenie wyróżnienia zainicjował kilka lat temu Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

 • PROFILAKTYKA JODOWA BROSZURA INFORMACYJNA

W kujawsko-pomorskim trwa dystrybucja jodku potasu do samorządów - lista planowanych punktów dystrybucji na terenie Powiatu Wąbrzeskiego

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa dotycząca dystrybucji jodku potasu w regionie – w przypadku zagrożenia radiacyjnego. Działania te wynikają z dyspozycji prewencyjnej MSWiA, odnoszącej się do walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że liczba tabletek przekazana z Agencji Rezerw Strategicznych w sierpniu br. do kujawsko-pomorskiego – i zabezpieczona w magazynie wojewódzkim, magazynach powiatowych i gminnych – wynosi łącznie 3 115 860 sztuk.

 • MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 5 października Powiatowy Organizator Sportu Jarosław Rybszleger zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mistrzostwa zostały podzielone na Igrzyska Dzieci (reprezentacje klas 4-6), Igrzyska Młodzieży (reprezentacje klas 7-8) i Licealiada (szkoły ponadpodstawowe). 

 • BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

Bezpieczne grzybobranie - poradnik Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Sezon grzybowy w pełni. Wyprawy do lasu pozwalają wypocząć, ukoić emocje i zażyć nieco ruchu po tygodniu pracy. Zbieranie grzybów to jednocześnie relaksująca, jak i emocjonująca rozrywka. Musimy jednak pamiętać o najważniejszych zasadach grzybobrania.

 • polska strefa inwestycji

Planujesz nowy projekt inwestycyjny? Szukasz oszczędności, aby rozwijać swoją firmę, inwestując bez konieczności cięcia kosztów? Skorzystaj z ulgi podatkowej, oszczędzając środki na dalszy rozwój swojej działalności!

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.