Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • autobus

Bezpieczny autokar - zgłoś kontrolę przed wyjazdem

Jednym z najistotniejszych elementów bezpiecznej podróży jest właściwy stan techniczny pojazdu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, przypominamy, że istnieje możliwość dokonania kontroli autokaru i stanu trzeźwości jego kierowcy przed wyjazdem na wycieczkę.

Zbliżające się wakacje obfitują w liczne wyjazdy na wycieczki, wczasy itp. Policjanci z naszej komendy oferują pomoc w  zakresie kontroli autobusów, busów i autokarów.
Organizator wycieczki lub rodzic, który chciałby, aby przeprowadzono kontrolę powinien zgłosić taką potrzebą osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie lub telefonicznie pod nr (056) 687-72- 00 lub 21 - dyżurny jednostki z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem.

Informujemy również, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło stronę internetową: http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl
Organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

  • autor: sierż. szt. Krzysztof Świerczyński

« wstecz