Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • STRAŻACY

Strażacy z wąbrzeskiej komendy zajęli pierwsze miejsce na podium!

Dnia 25 maja w Śmiłowicach w gminie Choceń, powiat włocławski  odbyły się po raz pierwszy Wojewódzkie Mistrzostwa w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wśród 11 drużyn, które wzięły w nich udział była drużyna z KP PSP w Wąbrzeźnie. 

Strażacy z Wąbrzeźna, udowodnili, że potrafią udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy. Byli najlepsi i zdobyli pierwsze miejsce. Mistrzostwo to wywalczyli:  st. sekc. Karol Dzielski, st.str. Mateusz Świniarski, st. str. Dawid Przybysz i str. Grzegorz Bieniek.

 

Ekipy mały do wykonania 11 zadań. Zadania były rozmieszone na terenie parku w Śmiłowicach oraz okolicznych miejscach takich jak szkoła czy plebania.  Scenki  były symulowane np. osoba przygnieciona  przez ścinane drzewo, resuscytacja krążeniowo-oddechowa nowonarodzonego dziecka, wyciągnięcie poszkodowanego z trudno dostępnego miejsca i udzielenie mu dalszej pomocy czy też udzielenie pomocy osobie po wypadku komunikacyjnym gdzie pomocy potrzebował zarówno kierowca jak i osoba potrącona.

Organizatorem mistrzostw był Hufiec ZHP Powiatu Włocławskiego, Klub Ratowniczy Echo. Patronatem mistrzostwa objął  Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski , Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Starosta Włocławski Roman Gołębiewski.

 

 

  • autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie

« wstecz