Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • Zespół Szkół we Wroniu

 

 

Zespół Szkół we Wroniu

Wronie 28

87-200 Wąbrzeźno

tel: +48 566 890 160

fax:+48 564 611 743

zswronie@zswronie.pl

Strona www: http://www.zswronie.pl/

 

 

 

Zespół Szkół we Wroniu oferuje wyjątkową ofertę edukacyjną charakteryzującą się nowoczesnymi kierunkami szkolnictwa. Oferta jest realizowana w specjalnie przystosowanych pracowniach. 
Ponadto tereny zielone wokół szkoły są doskonałym warsztatem zajęć praktycznych dla techników architektury krajobrazu i ochrony środowiska. 

Ponadto należy podkreślić, iż w szkole uczniowie mogą kształcić się w kierunku najbardziej poszukiwanego zawodu na rynku pracy, tj. technik informatyk. Jednym z nowocześniejszych kierunków jest także technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej rzadko spotykany w szkołach zawodowych. 

 

Najbardziej charakterystyczną cechą Zespołu Szkół we Wroniu jest Liceum Ogólnokształcące o profilu służby mundurowe. Uczniowie od pierwszych klas mogą poznać charakter funckjonowania służb poprzez zajęcia musztry, terenoznawstwa a także sztuk walki samoobrony i survivalu. Oferta dla uczniów Liceum wzbogacona jest o obowiązek posiadania munduru i korzystania z nich podczas zajęć i najważniejszych uroczystości. 

 

Dla uczniów organizowane są zajęcia z doświadczonymi pracownikami służb mudurowych, a ponadto organizowane są wycieczki i wyjazdy, oraz wiele projektów i programów finansowanych z funduszy zewnętrznych.