Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • logo

Program „Zajęcia klubowe w WTZ”

   Program „Zajęcia klubowe w WTZ” adresowany jest do podmiotów prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej. Celem programu jest  wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym oraz zawodowym poprzez prowadzenie przez WTZ zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji. Jest on finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomoc jednostkom prowadzącym Warsztaty udzielana jest przez samorządy powiatowe.
    Zgodnie z Procedurami realizacji programu „Zajęcia klubowe w WTZ”  I tura naboru  wystąpień samorządów powiatowych do PFRON o przyznanie środków  finansowych na realizację programu będzie trwała od 1 listopada 2019 r. do 30 listopada 2019 r. Dotyczy ona zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone  od dnia 1 lutego 2020 r. do dnia 31 stycznia 2021 r.
W związku z powyższym  Powiat Wąbrzeski przyjmuje  wnioski o przyznanie środków PFRON na dofinansowanie prowadzenia zajęć klubowych w ramach programu, w terminie do 10 listopada 2019 r. Wnioski proszę składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie.
   Informacje na temat programu oraz procedury programu znajdują się na stronie www.pfron.org.pl w zakładce O Funduszu/Programy i zadania PFRON/Programy realizowane obecnie.

 

« wstecz