Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

 • Wrzesień we Wroniu

Pierwsze tygodnie po wakacjach w Zespole Szkół we Wroniu

Sukces na szczeblu wojewódzkim
Pierwsze dni nowego roku szkolnego uczniowie z Wronia rozpoczęli z niezwykłym sukcesem! Jak wcześniej informowaliśmy, grupa uczniów w dniu 5 września wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych szczebla wojewódzkiego dla szkół prowadzących klasy mundurowe, zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty. Po siedmiogodzinnej, „morderczej walce” nasza drużyna zdobyła III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Uroczystości w Łopatkach Polskich
16 września 2018r. odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna w Łopatkach Polskich przy pomniku upamiętniającym 2500 rozstrzelanych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół we Wroni w składzie: Weronika Kurasiewicz, Karolina Maryniak, Szymon Grędzicki. Szkołę godnie reprezentowali również uczniowie z klasy mundurowej wraz z panią wicedyrektor Barbarą Moch, którzy złożyli wiązankę pod pomnikiem pamięci narodowej.


Obóz integracyjny
W dniach 21 i 22 września 2018r. uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym Zespołu Szkół w Wroniu wzięli udział w obozie integracyjnym. W trakcie obozu mieli możliwość wzajemnego poznania się i rozwijania swoich umiejętności. Opiekunami obozu byli: wychowawczyni klasy pierwszej Pani Anna Krzewińska oraz Pan major Krzysztof Kończewski, natomiast komendantem obozu był Pan Stanisław Hryciuk.


Wycieczka na seans filmu „Dywizjon 303”
We wtorek, 25 września 47 osobowa grupa uczniów wyjechała do Torunia, aby obejrzeć film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia". Młodzież poprzez filmową lekcję miała możliwość naocznego poznania historii wyjątkowej formacji w dziejach lotnictwa. Polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku dzięki odwadze, zawziętości, solidarności i sokolemu wzrokowi oraz intuicji lotniczej okazali się najlepszymi na świecie. Spośród alianckich dywizjonów, to im udało się zestrzelić najwięcej niemieckich maszyn. Młodzież bardzo pozytywnie zareagowała na film, czego wyrazem było kulturalne i wzorowe zachowanie.


Reprezentacja Wronia na Games ClashMasters w Gdyni
Uczniowie Technikum Informatycznego Zespołu Szkół we Wroniu wraz z opiekunem brali udział w finale Games ClashMasters w Gdyni, który odbył się 28-30 września w obiekcie Gdynia Arena. Informatycy z Wronia mieli możliwość obejrzenia organizacji tego turnieju "od kuchni", jak wygląda organizacja międzynarodowego turnieju gry Counter-Strike:Global Offensive jednego z najpopularniejszych tytułów esportowych na świecie, sprzęt z którego korzystali gracze, ustawienia graczy, sprzęt potrzebny do przygotowania multimedialnych transmisji. Jak każda dyscyplina esport niesie za sobą widowiskowe rozgrywki i wielkie emocje. Takie emocje udzieliły się również uczestnikom podczas udziału w grze w strefie Fortnite, na stanowiskach free2play. Pasjonaci gier wyjechali oczywiście z nagrodami podczas udziału w rozgrywkach indywidualnych.


Konkurs recytatorski „Polskie drogi do wolności”
Dnia 4 października 2018 roku w Zespole Szkół we Wroniu zakończyły się recytatorskie zmagania uczniów pod hasłem „Polskie drogi do wolności”. Chcąc uczcić Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole zorganizowano konkurs recytatorski w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas liceum i technikum. Recytując „Dla Niepodległej” każdy uczeń włączył się w szkolne obchody rocznicy, tak ważnej dla każdego Polaka. Pierwszy etap konkursu miał miejsce na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku szkolnego i wyłonił trzynastu zwycięzców z klas liceum i technikum. Kontynuacją tego przedsięwzięcia był przeprowadzony dnia 4 października 2018 roku drugi etap konkursu. Dyrektor witając młodzież podkreślił rangę obchodów w naszej szkole oraz życzył wysokich lokat konkursowych. Uczniowie zaprezentowali szeroki repertuar, od poezji wielkich klasyków po współczesne utwory. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Klimek, Aleksandra Bacińska wyłoniła zwycięzców i przyznała następujące miejsca: I. MIEJSCE Weronika Kurasiewicz – klasa II LO II. MIEJSCE Natalia Kurnik – klasa III LO III. MIEJSCE Oskar Kuć – klasa II T WYRÓŻNIENIE Natalia Marszałek – klasa III T Dyrektor ogłaszając wyniki pogratulował laureatom i podkreślił, iż nagrody zostaną wręczone podczas akademii z okazji Święta Niepodległości – 9 listopada 2018 roku. Piękne recytacje młodzieży to kolejne cegiełki budujące obchody Święta Niepodległości w szkole. Organizator Konkursu Małgorzata Klimek bardzo dziękuje uczniom klasy III T za pomoc i oprawę plastyczną konkursu.


Kontynuacją tego przedsięwzięcia był przeprowadzony dnia 4 października 2018 roku drugi etap konkursu. Dyrektor witając młodzież podkreślił rangę obchodów w naszej szkole oraz życzył wysokich lokat konkursowych. Uczniowie zaprezentowali szeroki repertuar, od poezji wielkich klasyków po współczesne utwory. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Klimek, Aleksandra Bacińska wyłoniła zwycięzców i przyznała następujące miejsca:
I. MIEJSCE Weronika Kurasiewicz – klasa II LO
II. MIEJSCE Natalia Kurnik – klasa III LO
III. MIEJSCE Oskar Kuć – klasa II T
WYRÓŻNIENIE Natalia Marszałek – klasa III T


Dyrektor ogłaszając wyniki pogratulował laureatom i podkreślił, iż nagrody zostaną wręczone podczas akademii z okazji Święta Niepodległości – 9 listopada 2018 roku. Piękne recytacje młodzieży to kolejne cegiełki budujące obchody Święta Niepodległości w szkole. Organizator Konkursu Małgorzata Klimek bardzo dziękuje uczniom klasy III T za pomoc i oprawę plastyczną konkursu.

 

 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE
 • WRONIE

« wstecz