Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

  • MINIKOWO

„Lato na wsi” – Święto Smaku i Tradycji w Minikowie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zorganizował w dniach 11 i 12 maja Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato Na Wsi-Święto Smaku i Tradycji w Minikowie”.


Targi są wielotematyczną imprezą o charakterze edukacyjno-promocyjnym mającą na celu promocję działalności pozarolniczej oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego terenów wiejskich. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Od wielu lat atrakcją targów jest największa w województwie kujawsko-pomorskim wystawa ogrodnicza, na której każdy może zakupić rośliny nasadzeniowe, krzewy ozdobne, drzewka owocowe, nasiona i cebule prosto od producenta.


W targach uczestniczył także powiat wąbrzeski. Goście odwiedzający nasze stoisko mogli podziwiać rękodzieło przygotowane przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie oraz panią Danutę Nowacką z Dębowej Łąki. Na stoisku nie zabrakło również smakołyków, przygotowanych przez panie z nowopowstałego Koła Gospodyń Wiejskich z Blizienka, gmina Książki, współfinansowanego przez ARiMR, oraz panią Danutę Nowacką z Dębowej Łąki. Odwiedzający stoisko mogli posmakować gorących klusek ziemniaczanych z kapustą, a na deser wypić kawę z rogalikiem lub kawałkiem aromatycznego ciasta. Pani Emilia Sroka z Zielenia, która prowadzi Rolniczy Handel Detaliczny, przygotowała na tą okoliczność bardzo bogatą i różnorodną ofertę przetworów owoców i warzyw ze swojego gospodarstwa, zamkniętych w piękne i estetycznie oznakowane słoiczki.


Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska  oraz Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie przekazały liczne materiały promujące powiat wąbrzeski.


Stoisko cieszyło się bardzo dużą liczbą odwiedzających osób.  


W niedzielę odbyła się trzecia edycja konkursu „Turniej Powiatów”. Spośród 19 powiatów naszego województwa zgłosiło się aż 17 – każdy reprezentowany przez drużynę składającą się z 4 osób. Powiat wąbrzeski reprezentowały:  Elżbieta Lubomska, Emilia Sroka, Anna Sobieska, Anna Król. Emocji nie brakowało. Każda drużyna zmierzyła się bowiem z wieloma zadaniami, po to aby wyłonić ten jeden, najlepszy w 2019 roku powiat. Po podsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje laureatami zostały:
 I miejsce w „Turnieju Powiatów” i tytuł najlepszego powiatu zdobył powiat chełmiński.   II miejsce zajął powiat inowrocławski. III miejsce przypadło dla powiatu sępoleńskiego.


Wyjazd zorganizowany został przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolni-czego w Wąbrzeźnie i współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie i Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk. Wzięło w nim udział 41 osób z terenu powiatu.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie stoiska i prezentację powiatu wąbrzeskiego.

 

  • autor: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Lato na wsi1.jpg
  • Lato na...
  • Lato na...
  • Lato na...
  • Lato na...
  • Lato na wsiIMG_6231-1-1024x683-640x480.jpg
  • Lato na wsiP1140175.jpg
  • Lato na wsiP1140229-1024x768-640x480.jpg

« wstecz