Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

PRZEBUDOWA WRONIE KATARZYNKI

Postęp prac na drodze Katarzynki-Wronie - fotorelacja

2019.07.19

Od początku maja trwają prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej Wronie - Katarzynki.

staże

Trwają staże organizowane w ramach projektu "Dziś nauka jutro praca II".

2019.07.19

1 lipca 2019r. rozpoczęły się staże zawodowe organizowane w ramach projektu pn. "Dziś nauka jutro praca II".

staże

Trwają staże organizowane w ramach projektu "Przez naukę do sukcesu II"

2019.07.19

1 lipca rozpoczęła się pierwsza tura staży organizowanych w ramach projektu "Przez naukę do sukcesu II".

ZSZ WĄBRZEŹNO

Zdawalność matur w Powiecie Wąbrzeskim na 3. miejscu w województwie

2019.07.19

Tegoroczni maturzyści największy stres mają już za sobą. Przystępując do matury egzaminowani byli w następujących formach: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

KURSY DOSZKALAJĄCE

Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

2019.07.19

Związek Biur Porad Obywatelskich (ZBPO) oferuje doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art. 11 ust. 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

KONKURS W WIERUSZOWIE

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Czytelmistrz 2020"

2019.07.19

Konkurs „Czytelmistrz 2020” to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki.

Spotkanie u wojewody

Wicestarosta uczestniczył w spotkaniu z Wojewodą dotyczącym zagrożenia ASF i przywróceniu połączeń autobusowych

2019.07.19

W poniedziałek, 15 lipca, Wicestarosta Karol Sarnecki wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza. Na posiedzenie zaproszeni zostali  starostowie wszystkich powiatów województwa.

Komisja Oświaty

Radni zapoznali się z wynikami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz z wynikami tegorocznych egzaminów dojrzałości

2019.07.18

W dniu 17 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Przewodniczący Komisji Mirosław Kamiński zaprosił na spotkanie kierownika Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu – Krzysztofa Buchmieta.

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Twórcze wakacje w wąbrzeskiej bibliotece

2019.07.17

Co ciekawego oferuje turystom nasz region? Jakie zabytki, atrakcje, ciekawostki w województwie kujawsko-pomorskim można polecić przyjezdnym? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy Wakacji w Bibliotece w poniedziałek, 15 lipca.

NOWY SZPITAL W WĄBRZEŹNIE

Zmiana numerów telefonów w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie - informator do wydruku

2019.07.17

Zamieszczamy informator do wydruku - pełna lista numerów telefonu do szpitala w Wąbrzeźnie

Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

2019.07.16

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Droga powiatowa nr 1723 Wałycz-Wałyczyk

Informacja dotycząca drogi Wałyczyk-Zaradowiska

2019.07.16

W związku z funkcjonującymi w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi odcinka drogi publicznej z Wałyczyka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1722C Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie Zarząd Dróg Powiatowych w Wąbrzeźnie informuje, że odcinek drogi publicznej z Wałycza do skrzyżowania w Wałyczyku o długości 3,228 km jest drogą powiatową nr 1723C Wałycz – Wałyczyk (Uchwała Nr 26/175/2003 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 09 kwietnia 2003 r.), natomiast odcinek drogi publicznej od skrzyżowania w Wałyczyku do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1722C Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie o długości 1,5 km jest drogą gminną nr 070332C Wałyczyk – Zaradowiska.

Związek Powiatów Polskich

Starosta Wąbrzeski bierze udział w posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich

2019.07.16

W dniu 16 lipca w Warszawie odbywa się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym funkcję Wiceprezesa pełni Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. W ramach dzisiejszych obrad zebrani Starostowie omówią następujące tematy:

Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Wyjątkowe obchody święta policji w Wąbrzeźnie

2019.07.15

W 100 rocznicę powołania Policji Państwowej do zmodernizowanej siedziby wprowadzili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. Ponadto podczas uroczystości z okazji święta policji odebrali kluczyki do nowego pojazdu.

PROJEKT

Jesteś na ostatnim roku studiów lub absolwentem szkoły wyższej? Posiadasz stopień niepełnosprawności? Weź udział w projekcie!

2019.07.15

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.