Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

Agnieszka Kosińska

Agnieszka Kosińska - sekretarka i współpracowniczka Czesława Miłosza gościła w wąbrzeskiej bibliotece

2018.09.21

W ubiegły wtorek, 18 września na zaproszenie biblioteki przybyła do Wąbrzeźna Agnieszka Kosińska – wieloletnia osobista sekretarka i współpracowniczka Czesława Miłosza. Pani Agnieszka promowała swoją ostatnią książkę pt. „Miłosz w Krakowie”.

Otwarcie UG w Płużnicy

Otwarcie przebudowanego budynku Urzędu Gminy w Płużnicy

2018.09.21

We wtorek, 18 września br. w Płużnicy odbyło się uroczyste otwarcie budynku Urzędu Gminy po przeprowadzonej przebudowie i remoncie pomieszczeń...

Biblioteka ŚDS

Podopieczni ŚDS we Wroniu zwiedzali biblitekę

2018.09.21

Grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu odwiedziła dziś bibliotekę. ŚDS to placówka dziennego pobytu, której głównym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia osobom przewlekle psychicznie chorym, upośledzonym umysłowo oraz wskazującym inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. ..

Łopatki 2018

Uroczystości religijno - patriotyczne w Łopatkach

2018.09.21

W dniu 16.09.2018 r. w Łopatkch pod pomnikiem pomordowanych w 1939 roku, odbyły się uroczystości religijno – patriotyczne. W upamiętnieniu około 2500 ofiar, które ...

KOMISJA OŚWIATY

Radni z wizytą w nowej siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie

2018.09.20

W dniu 19 września Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej  Gizela Pijar zaprosiła członków Komisji na wyjazdowe posiedzenie w nowej siedzibie wąbrzeskiej biblioteki.

Konwent w Tleniu

Trwa posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

2018.09.19

Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz w dniu dzisiejszym uczestniczy w posiedzeniu Konwentu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Tleniu. 

mango1

Strzał w 10 w Kręgielni Mango

2018.09.18

       Po raz 10 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego spotkały się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kręgielni Mango na zawodach pn. „Strzał w 10”...

13 września

Powiat Wąbrzeski, Gmina Ryńsk i Odnowa Fitness Joanny Dumy wyróżnione przez Marszałka

2018.09.17

W dniu 13 września w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk zaangażowanych na rzecz rozwoju i promocji aktywności społeczeństwa zorganizował marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i ośrodki wsparcia ekonomii społecznej.

UWAGA

Uwaga! Zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Książkach!

2018.09.13

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” Sp. Z o.o. w Wąbrzeźnie kontynuując roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej nr 1710C (Wąbrzeźno-Książki) informuje, że w dniach 17 i 18 września br. od godz. 8:15 do godz. 17:00  na ul. Wąbrzeskiej w Książkach (tj. na odcinku od przejazdu kolejowego w Książkach do centrum wsi) realizowane będą roboty drogowe związane z układaniem podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej nawierzchni drogi.

STAŻE

Zakończenie staży zawodowych w ramach projektu: „Dziś nauka jutro praca II”

2018.09.13

Dobiegły końca staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Dziś nauka jutro praca II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wakacje z PCPR 2018

Wakacje z PCPR 2018

2018.09.12

      Wychowankowie rodzin zastępczych mogli miło i aktywnie spędzić ostatni tydzień wakacji biorąc udział w akcji organizowanej przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie pn: "Wakacje  z PCPR".

Miód wyprodukowany przez pszczoły z pasieki na dachu Urzędu Marszałkowskiego jest czysty i bezpieczny – potwierdzają to badania przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Przyślij przepis na przysmak z dodatkiem miodu i wygraj w konkursie

2018.09.12

Lubisz gotować i chcesz podzielić się z innymi własnym sprawdzonym przepisem? Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze receptury potraw przygotowywanych z użyciem miodu. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy miodem z marszałkowskiej pasieki
i książkami o tematyce kulinarnej. Opublikujemy je również na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

ODZNACZENIE

Starosta Wąbrzeski odznaczony tytułem Starosty 20-lecia

2018.09.12

11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich.
Jednym z głównym punktów programu była uroczysta Gala podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, a więc Ci samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie pełnią funkcję starosty.

 

LIPIK

Rusza X edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

2018.09.12

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora MŚP w województwie kujawsko-pomorskim.

Zawody Zs Wronie

Kolejny, sportowo-obronny sukces Wronia na szczeblu wojewódzkim

2018.09.10

5 września 2018 r. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty zorganizował zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla szkół prowadzących klasy mundurowe.