Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Treść Strony

życzenia

Święto Pracownika Socjalnego

2019.11.20
DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO 2019

W dniu ich święta dziękowaliśmy pracownikom socjalnym, za trud pracy i niesioną w każdym dniu pomoc drugiemu człowiekowi

2019.11.19

We wtorek 19 listopada w restauracji OAZA w Wąbrzeźnie spotkali się pracownicy socjalni z terenu Powiatu Wąbrzeskiego Na zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie uroczystości wspólnie świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego.

Rodziny zastępcze z wizytą w bibliotece

Rodziny zastępcze z wizytą w bibliotece

2019.11.19

Pod wspólnym hasłem "Spotkajmy się w bibliotece" odbywają się w siedzibie MiPBP w Wąbrzeźnie spotkania dla rożnych grup, które mają na celu - między innymi - zapoznanie z ofertą biblioteczną, omówienie zbiorów bibliotecznych, zachęcenie do bywania w bibliotece.

Zapraszamy miłośników teatru do biblioteki!

Zapraszamy miłośników teatru do wąbrzeskiej biblioteki!

2019.11.19

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru i słowa mówionego na prezentacje konkursowe uczestników 16 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego dla Osób Niepełnosprawnych "O Złotą Maskę".

Automobilklub w Wąbrzeźnie

"Spotkajmy się w bibliotece!" Zebranie członków toruńskiego Automobilklubu w Wąbrzeźnie

2019.11.19

W ramach cyklu "Spotkajmy się w bibliotece" swoje zebranie w siedzibie MiPBP przeprowadził Automobilklub Toruński delegatura Wąbrzeźno.

SUKCES WĄBRZESKIEJ BIBLIOTEKI!

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie - sukces wąbrzeskiej nocy bibliotek!

2019.11.19

5 października 2019 r. prawie 1800 bibliotek w całym kraju wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek", w tym Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie.

Edukacja w zakresie praw dziecka

Edukacja w zakresie praw dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dębowej Łące

2019.11.19

Król Maciuś Pierwszy  uświadomił dzieciom ich rangę oraz możliwości korzystania z własnych praw i przywilejów. Zachęcamy do czytania książki Janusza Korczaka.
Kreatywni wykonali wystawę w holu szkoły. Nie przechodź obok niej obojętnie.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Trzecie "Popołudnie w SPA" w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2019.11.19

Tradycyjnie, jak co miesiąc, spotkaliśmy się na "Trzecim popołudniu w SPA". Tak, tak, spotkaLIŚMY, a nie spotkaŁYŚMY, bo asystował nam bardzo chętnie kolega z klasy :)

spotkanie w bibliotece

Wymiana doświadczeń, wspomnienie Zygmunta Kalksteina - odbyła się kolejna narada bibliotekarzy Powiatu Wąbrzeskiego

2019.11.18

Bibliotekarki z bibliotek publicznych naszego powiatu zebrały się w środę, 13 listopada na cyklicznej naradzie mającej na celu wymianę doświadczeń, przeprowadzenie szkoleń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach.

NOWY SPRZĘT DLA OSP

Ochotnicy z powiatu otrzymali nowy sprzęt oraz wyposażenie

2019.11.18

W piątek 15 listopada Wicestarosta Karol Sarnecki uczestniczył w uroczystości przekazania nowego sprzętu dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Powiatu Wąbrzeskiego oraz Grudziądzkiego. Nowe wyposażenie zostało sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego funduszy od kilku lat dofinansowywane są komendy OSP.

SPOTKANIE Z POWIATOWYM RZECZNIKIEM KONSUMENTÓW

Spotkanie w ramach kampanii pn. "Wiem, co podpisuję!" za nami!

2019.11.18

W dniu 14 listopada 2019 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców naszego powiatu z przedstawicielami Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Bydgoszczy. W czasie prezentacji przekazano uczestnikom spotkania  wiele ciekawych informacji, które nie tylko będzie można wykorzystać przy zawieraniu umów telekomunikacyjnych czy pocztowych, ale mogą one odnaleźć zastosowanie w różnego rodzaju umowach zawieranych w życiu codziennym.

MEDAL OKOLICZNOŚCIOWY DLA STAROSTY WĄBRZESKIEGO

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyróżnił Starostę Wąbrzeskiego medalem okolicznościowym

2019.11.15

1 stycznia 1999 roku w wyniku reformy administracji publicznej powołano inspektoratu nadzoru budowlanego, co ściśle wiązało się wówczas z reaktywowaniem powiatów.

ERASMUS W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W WĄBRZEŹNIE

Goście z Łotwy, Estonii, Rumunii i Turcji w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie

2019.11.15

W dniach 6-8 listopada 2019 roku Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie gościł 17 osobową grupę nauczycieli  z partnerskich szkół z Łotwy, Estonii, Rumunii i dwóch szkół z Turcji. Pierwszy dzień wizyty to spotkanie z dyrekcją szkoły , sesje robocze, prezentacje naszych uczniów i zwiedzanie miasta.

ZMIANY W PRZEPISACH!

Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej!

2019.11.15

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

DZIŚ NAUKA JUTRO PRACA II

Racjonalne żywienie, obsługa kelnerska, modernizacja sieci - takie umiejętności zdobywają uczniowie z Wronia dzięki realizowanemu projektowi "Dziś nauka jutro praca II"

2019.11.15

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół we Wroniu realizowane są projekty zawodowe "Dziś nauka jutro praca II" projekt uświadamia uczniom jak ważna są umiejętności rozwijane przez pracę i rozwijające pasje i zainteresowania.