Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 18.08.2017
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Wyszukiwarka

Grafika strony

Nawigacja

Jesteś tutaj:
    Serwis informacyjny >

Translator Google

Odnośnik do BIP

Treść strony

Odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu

W dniu 9 sierpnia odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu zwołana w trybie art. 15 ust. 7 ustawy o samorządzie powiatowym na wniosek Zarządu Powiatu złożony do Przewodniczącego Rady Powiatu.

  

W dniu 5 lipca 2017 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, które unieważniło Uchwałę Rady Powiatu w Wąbrzeźnie w sprawie przyjęcia Karty samorządności.

W związku z powyższym rozstrzygnięciem Zarządu Powiatu podjął działania, w wyniku których zaproponowano Radzie zaskarżenie powyższego wyniku postępowania Wojewody. Decyzja ta została poparta obszerną opinią prawną przygotowaną m.in. przez Związek Powiatów Polskich.

 

Wobec powyższego Rada Powiatu podczas XXVI sesji Rady Powiatu podjęła uchwałę w sprawie zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 5 lipca 2017 r. stwierdzającego nieważność Uchwały Nr XXIV/121/2017 Rady Powiatu w Wąbrzeźnie w sprawie przyjęcia Karty samorządności.

 

Uchwała upoważniła Przewodniczącego Rady Powiatu do występowania i podejmowania w imieniu Rady Powiatu w Wąbrzeźnie wszelkich czynności przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Bydgoszczy oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym w przedmiocie skargi.

 

Na tym zakończono obrady XXVI sesji Rady Powiatu w Wąbrzeźnie.

  • autor: Sylwia Dąbrowska, data: 2017-08-11

« wstecz

Stopka

Ostatnia aktualizacja: 2017.08.17
Licznik odwiedzin: 1697774

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.