Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 17.08.2017
Imieniny: Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Grafika strony

Nawigacja

Jesteś tutaj:
    - >

Translator Google

Odnośnik do BIP

Treść strony

Ogłoszenie o naborze na staże zawodowe

dla uczniów w ramach projektu

Uczniowie naszych szkół na stażach

17 uczestników projektu „Staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół we Wroniu” zakończyło już udział w stażach zawodowych
u lokalnych pracodawców i przedsiębiorców. Łącznie podczas tegorocznych wakacji z tej formy wsparcia skorzysta 25 uczniów...

„Staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie i Zespołu Szkół we Wroniu”


Cel projektu: podwyższenie umiejętności praktycznych 50 uczniów Zespołu Szkół we Wroniu i Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie w rzeczywistych warunkach pracy poprzez udział w wysokiej jakości stażach zawodowych u pracodawców i przedsiębiorców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego do 30 września 2017 r.

Staże realizowane są w wymiarze 150 godzin dla każdego ucznia u pracodawców w okresie wakacji letnich w lipcu i sierpniu 2016 oraz 2017 r. W ZS we Wroniu w stażach wezmą udział uczniowie technikum informatycznego, technikum rolniczego, technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum architektury krajobrazu. W ZSZ w Wąbrzeźnie z oferowanego wsparcia mogą skorzystać uczniowie technikum: logistycznego, mechatronicznego, hotelarstwa, ekonomicznego, handlowego, obsługi turystycznej.

Dzięki uczestnictwie w projekcie 50 uczniów podniesie, nabędzie lub uzupełni umiejętności praktyczne, zyska doświadczenie w rzeczywistych warunkach pracy i wiedzę na temat zawodu. W ramach projektu założono współpracę szkół z pracodawcami w zakresie opracowania programów staży oraz ich organizacji. Pracodawcy zapewnią odpowiednie warunki pracy. Powiat Wąbrzeski jako organizator stażu zapewnia uczniom stypendium stażowe, ubezpieczenie, odzież roboczą i zwrot kosztów dojazdu.

Wartość projektu wynosi 140 937,50 zł w tym:
- wkład Funduszy Europejskich w wysokości 119 796,87
- wkład budżetu państwa w wysokości 14 093,75
- wkład własny Powiatu Wąbrzeskiego w wysokości 7 046,88

 

drukuj ()

  • autor: Anna Wetzel - Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych i Promocji, data: 2016-08-05

Stopka

Ostatnia aktualizacja: 2016.08.12
Licznik odwiedzin: 323

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.