Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 17.08.2017
Imieniny: Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Grafika strony

Aktualności 2012

Menu:

Banery

 • ZPP

 • Zdrowie dla Powiatu Wąbrzeskiego

 • PIK

 • decydujemy

 • SWPPW

 • YouTube logo

Nawigacja

Jesteś tutaj:

Translator Google

Odnośnik do BIP

Treść strony

SYLWESTER


31.12.2012 roku Mieszkańcy naszego Domu hucznie żegnają stary a witają Nowy Rok przy wspólnej zabawie. 


                           • autor: Wiśniewski Krzysztof, data: 03.1.2013
WIGILIA


W dniu 24.12.2012 roku o godzinie 10.. w Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie odbyła się uroczysta Wigilia, w której wzięli udział wszyscy Mieszkańcy, pracownicy Domu oraz przybyli goście: Starosta Wąbrzeski - Pan Krzysztof Maćkiewicz, Wicestarosta - Pani Bożena Szpryniecka, Dyrektor WCPTiIS - Pani Dorota Gumuła, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie - Pan Sławomir Herbowski. Mszę św. odprawił kapelan DPS ks. Jan Kalinowski razem z Michałem Oleksowiczem księdzem z Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Wąbrzeźnie. Mieszkańcy przygotowali jasełka, do których przygrywali zaprzyjaźnieni wolontariusze. Po przedstawieniu wszyscy składając sobie życzenia podzielili się opłatkiem. Zwieńczeniem całej uroczystości była wigilijna wieczerza podczas, której nie zabrakło tradycyjnych dań polskiej kuchni. Mieszkańcy mieli również okazję spotkać się z św. Mikołajem, pojawił się on w DPS z workiem pełnym prezentów. Nie zabrakło również kolęd, które w wykonaniu wolontariuszy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.


komentarze (0) ()

 • autor: Krzysztof Wiśniewski, data: 27.12.2012
BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU


21 Grudnia grupa harcerzy z Książek przywiozła do naszego  Domu Betlejemskie  Światełko Pokoju. Światełko zostało przekazane w obecności Mieszkańców oraz pracowników, którzy razem z harcerzami zaśpiewali kolędy.

komentarze (0) ()

 • autor: Wiśniewski Krzystof, data: 27.12.2012

IV MIEJSKI JARMARK ŚWIĄTECZNYIV Miejski Jarmark Świąteczny odbył się 18 grudnia. Na placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie stanęły stragany z wyrobami świątecznymi, scena, na której królowały polskie kolędy i pastorałki. Tak jak w poprzednich lat na jarmarku nie zabrakło stoiska Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie, który w swojej ofercie zaprezentował ozdoby świąteczne przygotowane przez Mieszkańców.

komentarze (0) ()

 • autor: Wiśniewski Krzysztof, data: 27.12.2012

MIKOŁAJKI


W dniu 06.12.2012 w Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie z św. mikołajem. Obecność Mikołaja jak zwykle sprawiła dużo radości oraz szczęścia naszym Mieszkańcom a także pracownikom pracującym w tym dniu.

komentarze (0) ()

 • autor: Wiśniewski Krzysztof, data: 27.12.2012

ANDRZEJKI27.11.2012 roku w DPS w Wąbrzeźnie odbyła się zabawa Andrzejkowa, którą razem z pracownikami przygotowali także Mieszkańcy. Podczas zabawy nie zabrakło dobrej muzyki jak również różnego rodzaju wróżb andrzejkowych.


komentarze (0) ()

 • autor: Wiśniewski Krzystof, data: 27.12.2012
BIESIADA PRZY OGNISKU

W dniu 9 października po raz kolejny zostało zorganizowane ognisko na terenie naszego Domu. Mieszkańcy korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych chwil tej jesieni smażyli kiełbaski oraz spożywali tradycyjne pieczone ziemniaki.

 • autor: Górecka K.

DZIEŃ SENIORA W GOK KSIĄŻKI

W dniu 26.10.2012 r. Mieszkańcy naszego Domu wybrali się na spotkanie seniorów organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Mieszkańcy mieli okazje do zaprzyjaźnienia się z pozostałymi uczestnikami spotkania oraz miłego spędzenia czasu. Organizatorzy spotkania przygotowali dla seniorów zabawne konkursy oraz umilali czas muzyką i tańcami. Nasi Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i obiecali, że znów chętnie odwiedzą GOK.


 • autor: Wiśniewski K.
Wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy

W dniach od 19 września do 3 października Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w ośrodku ADHARA miejscowości Sarbinowo. W turnusie tym brało udział 20 Mieszkańców oraz 4 opiekunów. Poza codziennymi zabiegami rehabilitacyjnymi odbywającymi się na terenie ośrodka, Mieszkańców czekał szereg atrakcji takich jak uczestnictwo w wycieczkach do Kołobrzegu i do Mielna, wieczorki taneczne przy zespole muzycznym, imprezy integracyjne, ogniska grille, spotkania z ludźmi prezentującymi swoje zainteresowania np. malarstwo,pszczelarstwo,codzienne spacery nad morze. Dzięki zabiegom rehabilitacyjnym Mieszkańcy mieli możliwość poprawy swojej sprawności psychofizycznej. Ponadto podopieczni mieli możliwość integracji z lokalnym społeczeństwem, jak również możliwość nabycia oraz wykazania się posiadanymi umiejętnościami społecznymi, co wpłynęło na znaczną poprawę samopoczucia oraz kondycji psychicznej.
Turnus w odczuciu zarówno Mieszkańców jak i opiekunów był bardzo udany, mimo, iż nie był to sezon letni, pogoda bardzo sprzyjała, a wrażeniami i wspomnieniami Mieszkańcy dzielą się do dziś. • autor: Zakrzewski M.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszym Domu Dzień Chłopkaka odbył się 02.10 2012 r. Na ten dzień panie z sekcji teatralno-literackiej przygotowały program artystyczny. W spotkaniu okolicznościowym uczestniczyli wszyscy panowie z naszego Domu. Po występach Panie wręczyły drobne słodkie upominki i zaprosiły Panów na poczęstunek i kawę. Ten Dzień zakończył się tańcami przy akompaniamencie.
 • autor: Dudkiewicz M.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 28.09.2012 r. Mieszkańcy naszego Domu wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Myśliwcu na Święto Pieczonego Ziemniaka. Jesienna aura sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu, dlatego też Mieszkańcy aktywnie spędzali czas obcując z otaczającą ich przyrodą. Ogień z ogniska „trzaskał” wokoło a nasi Mieszkańcy zajadali kiełbaski oraz pieczone ziemniaki.

 • autor: Górecka K.

"STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ"

W dniu 18.09.2012 r. jak co roku Mieszkańcy

z niepełnosprawnością ruchową poruszający się na wózkach inwalidzkich mieli możliwość uczestnictwa w zawodach sportowo-rekreacyjnych „Strzał w dziesiątkę”. Impreza organizowana jest przez Zakład Aktywności Zawodowej Kręgielnia Mango w Wąbrzeźnie. Poprzez uczestnictwo w zawodach nasi Mieszkańcy mogli wzmocnić swój aktywny prozdrowotny styl życia, otrzymać nagrody i wyróżnienia. Podczas zawodów spotkali się z przyjaciółmi i zapoznali nowych znajomych.

ODPUST W RYWAŁDZIE

Mieszkańcy naszego Domu mieli możliwość w dniu 09.09.2012r. uczestnictwa w 40 Rocznicy Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Rywałdzkiej Pocieszycielki Strapionych. Uroczystość odpustowa odbyła się pod przewodnictwem pasterza Toruńskiego ks. bp. Andrzeja Suskiego. Podczas uroczystego odpustu Mieszkańcy uczestniczyli we Mszy Świętej oraz mogli ofiarować modlitwę w intencji własnej i bliskich. Korzystając z ładnej pogody Mieszkańcy mieli sporo czasu aby móc zakupić dla siebie oraz swoich bliskich odpustowe upominki.
 • autor: Wiśniewski K.

DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWE W WĄBRZEŹNIE

W dniu 8 września 2012 roku na wąbrzeskim rynku odbyły się pierwsze w historii miasta Gminno-Powiatowe dożynki. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Wąbrzeźna pana Leszka Kawskiego i Starosty Wąbrzeskiego pana Krzysztofa Maćkiewicza na Święto Plonów do Wąbrzeźna zjechało wielu rolników z całego powiatu, przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, przedstawicieli zakładów pracy, instytucji, osób duchownych. Na uroczystość dożynkową przybyło również bardzo wielu mieszkańców powiatu. Podczas obchodów dożynkowych udział wzięli również Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, którzy mogli pochwalić się własnoręcznie wykonanymi pracami. Prace można było również nabyć na stoisku znajdującym się na rynku miejskim. Ponadto Mieszkańcy biorący udział w uroczystościach mieli możliwość zapoznania się z folklorem powiatu wąbrzeskiego i tradycjami tego regionu.
W trakcie obchodów zostały rozstrzygnięte dwa konkursy na” Dekoracyjny Stroik Dożynkowy”, i „Najpiękniejszy Ogródek Przydomowy Wąbrzeźno 2012”. Wykonany podczas zajęć terapeutycznych stroik otrzymał I nagrodę, a dzięki ciężkiej pracy włożonej w prace ogrodnicze Mieszkańcy zdobyli Wyróżnienie Specjalne.
 • autor: Wiśniewski K.

Udział w projekcie "Zdobywanie nowych umiejętności warunkiem poprawy jakości życia".

W dniach 28-29.08.2012 Mieszkańcy naszego Domu na terenie Gniewkowa wzięli udział  w projekcie "Zdobywanie nowych umiejętności warunkiem poprawy jakości życia" organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Warzynek". Projekt miał na celu nauczenie nowych metod oraz pokazanie technik skutecznego zapamiętywania, a także podniesienie samooceny osób niepełnosprawnych i ich odważniejsze wychodzenie w środowisko ludzi zdrowych czyli tzw. rehabilitacja społeczna. W dniu 06.09.2012 podczas drugiego etapu projektu zorganizowany był piknik integracyjny " Tacy sami, a ściana między nami". Podczas pikniku Mieszkańcy chętnie brali czynny udział w różnego rodzaju konkurencjach związanych z tematyką skutecznego zapamiętywania.
Wyćwiczona pamięć  podczas w/w projektu będzie przynosiła efekty podczas zajęć sekcji teatralno-literackiej.
Na zakończenie projektu nasi Mieszkańcy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe.

 • autor: Wiśniewski K.

DZIEŃ PSZCZELARZA

 W obchodach XXIX Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza, które odbyły się 1 września 2012 uczestniczyli również nasi Mieszkańcy. Po uroczystej Mszy Świętej Podopieczni wraz z uczestnikami obchodów wzięli udział w paradzie do Wąbrzeskiego Domu Kultury, której przewodziła orkiestra dęta z Chełmna, oraz parada zaprzęgów konnych. Podczas w/w obchodów Mieszkańcy mogli obejrzeć stoiska z miodem, produktami pszczelarskimi, popisy tancerzy i wysłuchać zespołów wokalnych.
Natomiast mieszkańcy okolicznych wsi i miast mogli zobaczyć wystawę prac wykonanych przez Podopiecznych naszego Domu podczas zajęć terapeutycznych.
Dzięki takim imprezom Mieszkańcy Domu mogą brać czynny udział w życiu kulturalnym jak również integrować się z lokalnym społeczeństwem.

 • autor: Dudkiewicz M.

XX ROCZNICA KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ BRZEMIENNEJ

W dniu 14.08.2012 Mieszkańcy Domu uczestniczyli w Jubileuszowych uroczystościach z okazji X-lecia koronacji Matki Bożej Brzemiennej. Podczas Mszy Świętej, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Wąbrzeźnie ks. Biskup Andrzej Suski oraz ks. Biskup Józef Szamocki poświęcili kopię obrazu Matki Bożej Brzemiennej i odnowione organy. Po Mszy Świętej Mieszkańcy Domu wraz z innymi wiernymi mogli wysłuchać koncertu organowego a następnie wziąć udział w procesji na Plac Jana Pawła II by pokłonić się wystawionemu wizerunkowi Matki Bożej Brzemiennej oraz ucałować relikwie Jana Pawła II. Cała uroczystość wywarła osobiste przeżycia na Mieszkańcach Domu.

 • autor: Rudnicka W.

WYJAZD REKREACYJNY DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W MYŚLIWCU

Mieszkańcy naszego Domu korzystając z pięknej sierpniowej pogody wyjechali w dniach 2-3.08.2012 do gospodarstwa agroturystycznego w Myśliwcu. Podopieczni dzięki atrakcjom przygotowanym przez terapeutów oraz właścicieli gospodarstwa mogli miło i przyjemnie spędzić czas. Wszyscy uczestnicy wyjazdu miło będą wspominać spędzony czas oraz z niecierpliwością będą oczekiwać następnego razu.

 • autor: Wiśniewski K.
WIZYTA PRZEDSTAWICIELI Z BIAŁORUSI
 • autor:
W dniu 18 lipca Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie gościł 10 osobową grupę przedstawicieli z białoruskich ośrodków w Svirze, Puchawiczach i Rakowie zajmujących się opieką nad ludźmi niepełnosprawnymi. Goście zwiedzili nasz Dom Pomocy Społecznej, zapoznali się z ogólnym funkcjonowaniem Domu oraz poznali formy i metody terapeutyczne prowadzone przez specjalistów pracujących w Domu. Przygotowana przez profesjonalistów prezentacja multimedialna oraz obserwacja pracy z Mieszkańcami pozwoliła na wymianę doświadczeń.
 • autor: Wiśniewski K.

WYCIECZKA DO GOLUBIA-DOBRZYNIADzięki zbiórce publicznej dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej zorganizowanej w dniu 31.05.2012 r. podczas I Rodzinnego Pikniku Integracyjnego, Mieszkańcy wyjechali na wycieczkę w dniu 01.07.2012 r. do Golubia-Dobrzynia na XXXVI Turniej Rycerski. Dla Mieszkańców była to prawdziwa lekcja historii. Mieli okazję na żywo zobaczyć piękny zamek rycerski, obserwować zmagania drużyn rycerskich. Ponadto zwiedzili golubską starówkę. Mieszkańcy mieli także możliwość zakupu wyrobów regionalnych prezentowanych w ramach Jarmarku Mieszczańskiego.
POWITANIE LATA

W dniu 27 czerwca 2012 r. na terenie naszego przydomowego ogrodu odbyła się impreza okolicznościowa z okazji Powitania Lata. Impreza miała charakter integracyjny, ponieważ wzięli w niej udział słuchacze i grono pedagogiczne ze Szkoły Policealnej dla Dorosłych " Akademia Wiedzy" Wąbrzeźno, ul. 1000-lecia 1, kierunek Opiekun w Domu Pomocy Społecznej. Mieszkańcy przygotowali krótkie przedstawienie pt. "Pszczółka Maja", odbywały się różne wesołe zabawy i konkursy, w których chętnie uczestniczyli zarówno Mieszkańcy jak również przybyli goście.NOC ŚWIĘTOJAŃSKA
W dniu 24 czerwca 2012 r. Mieszkańcy wzięli udział w obchodach Nocy Świętojańskiej. Podczas imprezy, która odbyła się na wąbrzeskim Podzamczu, Mieszkańcy brali udział w różnych zabawach przygotowanych przez m.in. wąbrzeskich harcerzy. W trakcie obchodów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Wianek Świętojański". Wianek wykonany przez Mieszkańców w ramach zajęć terapeutycznych zdobył III miejsce.

ODSŁONIĘCIE POMNIKA PRZYRODY

W dniu 20 czerwca 2012r. odbyło się odsłonięcie pomnika przyrody. To zaszczytne miano otrzymało drzewo jesion wyniosły rosnące od wielu lat w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej, któremu nadano imię Karol. Organizacją uroczystości zajęli się członkowie szkolnego koła Eko-logicznego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie. Podczas uroczystości na terenie Domu Pomocy Społecznej gościli władze Miasta i Powiatu. Na tę okazję Dzieci przygotowały program artystyczny, natomiast Mieszkańcy Domu przygotowali program poetycko-literacki. Wiersze napisały Mieszkanki Domu.

Wyjazd integracyjny do Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy.

Nasi mieszkańcy zostali zaproszeni do udziału w grillu organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy. Czekały tam na Nich różnego rodzaju konkursy oraz poczęstunek.

I Integracyjny Piknik Rodzinny


W dniu 31.05.2012 r. odbył się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie I Integracyjny Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej oraz Wąbrzeskie Centrum Profilaktyki Terapii i Integracji Społecznej. W pikniku wzięli udział Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, ich rodziny, dzieci uczęszczające do Świetlicy Socjoterapeutycznej, Świetlicy dla dzieci, członkowie Grupy AA, a także zaproszeni goście i mieszkańcy miasta. Na wszystkich czekały nie małe atrakcje.Po przywitaniu uczestników oraz przybyłych gości przez Dyrektor DPS w Wąbrzeźnie - Panią Aldonę Klimczak oraz Dyrektor WCPTiIS Panią Dorotę Gumułę nastąpiły 3 uroczyste wystrzały z piszczela zademonstrowane przez Pana Mieczysława Łatę. Następnie wszyscy wysłuchali wspaniałego śpiewu Pani Wioletty Urbańskiej - laureatki festiwalu piosenki dla osób niepełnosprawnych, która nie raz podczas tego pikniku porwała uczestników do tańca. Na piknik przybyli także kolekcjonerzy, miłośnicy historii - Pan Jerzy Skrzyniecki oraz Pan Mieczysław Łata ze swoimi eksponatami. Na pikniku goszczono także rycerzy z Drużyny Rycerskiej z Linowa Królewskiego, którzy przygotowali ciekawy pokaz przenosząc wszystkich w klimat dawno minionej epoki a także przygotowali atrakcję dla dzieci - przejażdżkę konno. W czasie pikniku odbyła się również demonstracja udzielania pierwszej pomocy przygotowana przez Panią Jolantę Santorii i uczestników Niepublicznego Gimnazjum w Wąbrzeźnie oraz prezentacja sprzętu na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie a także występ zespołu "White side". Uczestnicy pikniku mogli skorzystać także z przejażdżki bryczką oraz malowania twarzy a także zakupić kosmetyki na stoisku "AVON". Ponadto przygotowano także wszelakiego rodzaju zabawy i konkursy, zabawę taneczną, pasowanie na rycerza oraz mini rozgrywki tenisa stołowego i strzelanie z wiatrówki, przygotowanych przez panów Ryszarda i Jakuba Harczenko. Na pikniku było także dostępne stoisko z ulotkami promującymi ogólnopolską kampanię  Krakowskiej Akademii Profilaktyki  " Postaw na rodzinę" do której włączyło się Wąbrzeskie Centrum Profilaktyki Terapii i Integracji Społecznej. Kampania ta ma na celu podkreślenie wartości i więzi rodzinnych, które pozytywnie oddziałują na członków rodziny i zmniejsza się tym samym ryzyko wystąpienia wszelakich dysfunkcji. W ramach tej kampanii ogłoszony został konkurs plastyczny pt. " Postaw na rodzinę" dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków którego rozstrzygnięcie oraz mini wystawa prac odbyło się podczas pikniku. Na pikniku dostępne były także stoiska gastronomiczne na których można było zakupić m.in. kiełbaskę z grilla, tort, gofry, gołąbki. W ramach organizowanej na pikniku zbiórki publicznej można było zakupić także - cegiełkę wspierającą dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Świetlicy dla dzieci oraz Fundusz Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Dla wszystkich którzy zakupili przedmioty - cegiełki, rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody główne m. in. kolację w "Kameleonie" oraz w "Nowym Mini Barze", wizytę w salonie kosmetycznym oraz fryzjerskim karnet na basen, wejściówkę na kręgielnię "Mango". Z zebranych środków w kwocie 510zł- komitet organizacyjny dla przeprowadzenia zbiórki publicznej przeznaczy na doposażenie Świetlicy Socjoterapeutycznej i Świetlicy dla dzieci oraz w kwocie 898,20zł- komitet dla przeprowadzenia zbiórki publicznej przeznaczy na organizacje na organizację wycieczki kulturalno-oświatowej dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom I Integracyjnego Pikniku Rodzinnego a
także osobom dzięki, którym ten wspaniały piknik mógł się odbyć -
pracownikom, wolontariuszom, osobom wspierającym, a także sponsorom,
którzy wykazali się dużą hojnością i okazali serce naszym podopiecznym.SENI Cup 2012

23.25.05.2012 r. odbył się II Turniej Kwalifikacyjny Ligi SENI CUP w Wieleniu . Nasza drużyna pojechała na rozgrywki w składzie: Stefania Dynas, Barbara Lipińska, Roman Brzoska, Piotr Nehring i Piotr Przybyszewski. Podczas trwania rozgrywek odbywały się także konkursy sportowe, w których udział mogli wziąć wszyscy zawodnicy. Wieczorem wszystkie drużyny zebrały się na zorganizowanym przez organizatorów imprezie integracyjnej.
Dzień Pielęgniarki 


Dwa najstarsze zawody na świecie
– pielęgniarka i położna. Od wieków kobiety zajmowały się
pielęgnowaniem chorych i starszych ludzi. Same odbierały porody,
opatrywały rany i dbały o higienę w domu. Niektóre wykazały się ogromną
odwagą i poświeceniem, niosąc pomoc i światełko nadziei podczas wojen i
epidemii chorób.Śniadanie Wielkanocne

Mieszkańcy Domu razem z pracownikami uczestniczyli podczas Wielkanocnego śniadania
Święconka 

III Miejski Jarmark Wielkanocny


Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie prezentował swoje wyroby terapeutyczne na III Miejskim Jarmarku Wielkanocnym.Wielkanocny kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim Mieszkańcy Domu razem z terapeutami uczestniczyli w Wielkanocnym kiermaszu w Urzędzie Marszałkowskim


Powitanie kalendarzowej wiosny 

21.03.2012 w Naszym ogrodzie Mieszkańcy przywitali kalendarzową wiosnę paląc przygotowaną wcześniej na tą okazję "marzannę".


Dzień Kobiet w Naszym DomuÓsmego marca wszyscy odpowiedź mają jedną:

My wiemy doskonale, że po to są kobiety by mogły od nas mężczyzn przyjmować bukiety!

Dla Was dziś miłe panie kwiaty i uśmiechy, i pierwszy promień bliskiej
wiosny, dzień bez kłopotów i bez troski. Życzymy dużo radości !Zabawa karnawałowo-walentynkowa 


14.02.2012 roku w Naszym Domu odbyła się zabawa karnawałowo - walentynkowa, w której udział wzięli także zaproszeni gości z Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy. 

Odwiedziny Świetliczaków z Ryńska


Z okazji święta dnia Babci i Dziadka, 28.01.2012 roku Wąbrzeski DPS odwiedziły dzieci z  Ryńska, które przygotowały przedstawienie dla naszych Mieszkańców. Liczne grono Mieszkańców, które przybyło zobaczyć przedstawienie nie zabrakło Babć i Dziadków, które z wielką radością uczestniczyło w tym przedstawieniu.
Kolęda w DPS

01.01.2012 roku Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przyjęli kolędę, którą odprawił ks. Andrzej.

Stopka

Ostatnia aktualizacja: 2013.01.02
Licznik odwiedzin: 3192

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.