Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 18.08.2017
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Wyszukiwarka

Grafika strony

Festyn powiatowy

Nawigacja

Jesteś tutaj:

Translator Google

Odnośnik do BIP

Treść strony

Festyn powiatowy

 

Hasło tegorocznego festynu brzmiało  „Powiat wąbrzeski dawniej i dziś”.

 

Już po raz trzeci w ramach Europejskich Spotkań odbył się dnia 20 maja br. festyn powiatowy w Wąbrzeźnie  na Podzamczu.

W ubiegłych latach prezentowaliśmy kraje członkowskie Unii Europejskiej (ich kulturę, bogatą historię, kraje kandydujące do Unii Europejskiej, pokazywaliśmy bogaty dorobek kulturowy Polski).

Tegoroczny festyn miał na celu ukazać dorobek kulturowy „ naszej małej ojczyzny”- powiatu  wąbrzeskiego, przybliżyć historię jego powstania, pobudzić zainteresowanie naszym regionem, pogłębić wiedzę z zakresu znajomości historii powiatu, zaaktywizować młodzież z małych środowisk, przygotować ich do przyszłego udziału w życiu społecznym poprzez umiejętność organizacji i realizacji zamierzonych celów.

 

Tego dnia młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowała na scenie i w namiotach swoja gminę oraz  przeprowadzony został konkurs wiedzy o powiecie. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody i dyplomy.

I miejsce w konkursie zajęli:   

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie i Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie, II miejsce Zespół Szkół we Wroniu, III miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie, IV miejsce Gimnazja w Ryńsku i w  Książkach. 

Podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie i Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dębowej Łące prezentowali  na scenie swoje programy artystyczne.

Kolejnym celem organizacji festynu była integracja mieszkańców poprzez wspólną zabawę, integracja z osobami niepełnosprawnymi. Nie zabrakło też stoisk informacyjnych, punktów konsultacyjnych, w których każdy mógł pozyskać broszury i  uzyskać porady. Były stoiska filii Młodzieżowego Biura Pracy w Wąbrzeźnie i Powiatowego Punktu Informacji Europejskiej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowego  Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wąbrzeźnie zapoznał uczestników festynu jak udzielać pierwszej pomocy wg standardów europejskich.

Na wszystkich uczestników festynu czekała  grochówka. Festyn umilali tancerze koła tańca nowoczesnego z Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Atrakcją festynu była obecność Bractwa Rycerskiego Kompturii Radzyńskiej, były „bombardy” oraz był „bity” okolicznościowy medal z herbem Powiatu Wąbrzeskiego.

Festyn uświetniła swoją obecnością ośmioosobowa delegacja niemiecka z powiatów okręgu Hanowerskiego, której przewodniczył Starosta Powiatu Diepholz Gerd Stötzel.  

 

Józef Krawczyk

Sekretarz Powiatu

drukuj ()

Stopka

Ostatnia aktualizacja: 2005.09.20
Licznik odwiedzin: 1173

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.