Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 17.08.2017
Imieniny: Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Grafika strony

Powiat Wąbrzeski w Europie

Nawigacja

Jesteś tutaj:
    Archiwum > Powiat Wąbrzeski w Europie >

Translator Google

Odnośnik do BIP

Treść strony

Powiat Wąbrzeski w Europie – tak brzmiało hasło tegorocznego festynu, który został zorganizowany w wąbrzeskim amfiteatrze w przededniu przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.
Imprezę poprzedził niezwykle barwny pochód młodzieży, przedstawicieli samorządów i mieszkańców, który przeszedł ulicami miasta, prowadzony przez orkiestrę Ochotniczych Straży Pożarnych.
Podczas trwających prawie sześć godzin występów na scenie amfiteatru prezentowali się przede wszystkim przedstawiciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych .
Dzięki programom przygotowanym pod bacznym okiem pedagogów odbyliśmy krótką, ale niezwykle atrakcyjną wycieczkę po krajach, które zostaną przyjęte do UE. To, czego nie udało się zmieścić w krótkich prezentacjach dopełniały wystawy. Ich bogactwo i forma dowiodły, że autorom nie brak pomysłów i inicjatywy.
Gośćmi festynu byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy zachwycili publiczność dynamicznym i kolorowym programem. Z uznaniem obejrzeliśmy popisy wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dębowej Łące. Tańcząco i śpiewająco zaprezentowali się młodzi wykonawcy mz Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach, Wąbrzeskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej Nr 2. Niezwykłych gości przywiozło na festyn Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Ukraiński zespół wokalno - taneczny zachwycił bogactwem repertuaru i wysoką kulturą sceniczną wykonawców.
Podczas programu poznaliśmy wiodących, zdaniem czytelników WW, przedsiębiorców z poszczególnych gmin oraz byliśmy świadkami uhonorowania Pana Marka Rumińskiego zaszczytnym mianem PRZEDSIĘBIORCA ROKU 2003.
Zwycięzcom konkursów ogłoszonych przez M i PBP w Wąbrzeźnie „ 10 pytań o Parlamencie Europejskim”, „Młoda Polska w Unii Europejskiej” wręczono nagrody.
Liczne stoiska informacyjne i reklamowe przygotowane przez stowarzyszenia, samorządy i instytucje stanowiły doskonałą okazję do wzbogacenia wiedzy i zaznajomienia się z tym, co mają do zaoferowania.
Do wspólnej zabawy wykonawców i publiczności z właściwą sobie kulturą i swobodą zachęcał prowadzący festyn – Zbigniew Izdebski. Przepiękna pogoda, która tym razem nie zawiodła sprawiła, że atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zawitali na Podzamcze.
Aby była to faktycznie udana zabawa niezbędny był współudział samorządów i wielu instytucji z terenu powiatu. Wszystkim - organizatorzy festynu za pośrednictwem strony WWW składają serdeczne podziękowania. Szczególne słowa uznania kierujemy do nauczycieli i młodzieży, których ogromny wysiłek i zaangażowanie zdecydowały o kształcie i klimacie całego przedsięwzięcia.

drukuj ()

Stopka

Ostatnia aktualizacja: 2005.09.20
Licznik odwiedzin: 980

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.